Нові лідери: Знайомство. Глава 8, Закарпатська область
КИЇВ — 29 серпня 2019 року. Новообрані члени Ради найколоритнішного з відділень розповіли про джерела власного натхнення, та як саме вони причетні до АПУ, а також про особливості впровадженя новацій у період перезавантаження осередку.
Голова Відділення
Крістіан Фекийшгазі
«Кращий шлях передбачити майбутнє – це створити його»
Досьє:
Фекийшгазі Крістіан Степанович, народився 11 жовтня 1993 року. У 2016 році закінчив Академію Адвокатури України. Нині є керуючим партнером АО «Ініціаліс».
Що мотивувало очолити Відділення:
Бажання консолідувати юридичну спільноту Закарпаття, розвивати комунікації між юристами, незалежно від напрямків роботи. Розуміння необхідності якісного підвищення професійних рівня та навичок. Переконаний, що насьогодні АПУ — найзручніша комунікаційна та освітня платформа для юристів нашого краю. Вважаю за необхідне побудувати роботу Відділення таким чином, щоб юристам нашого регіону було зручно відвідувати та не було нагальної необхідності їздити на заходи АПУ в інші області, при цьому витрачаючи багато часу та коштів.
Лідерський потенціал:
Напевне кожен адвокат має в собі лідерські якості, адже без них надання якісної правової допомоги та ефективне прийняття рішень у справах є неможливим. Однак, для розвитку відділення вважаю більш важливим проявити організаційні якості керівника, адже лідерів у нас є багато, а правильно використати потенціал кожного на благо загального активного розвитку вважаю основною задачею для якісного функціонування відділення.
Управлінський досвід:
Він знаходить свій прояв не лише на роботі, а й у повсякденному житті – це, перш за все, навички правильної організації щоденних справ, налагодження балансу work/life та ефективний таймменеджмент. Якщо ж говорити про професійний управлінський досвід, то таким є робота в різних юридичних практиках та налагодження роботи департаментів і відділів. Поточна робота зобов’язує щоденно приймати зважені управлінські рішення задля ефективної та безперебійної роботи адвокатів об’єднання, якісного надання правової допомоги нашим клієнтам та забезпечення стабільної конкурентоздатності на юридичному ринку.
Першочергові задачі у регіоні та шляхи їх вирішення:
Налагодження безперервної зручної комунікації між якомога більшою частиною юристів регіонів. Залучення до роботи Відділення держслужбовців, суддів, працівників органів місцевого самоврядування, працівників правоохоронних органів тощо. Налагодження ефективної співпраці з ними. Створення ряду заходів, форумів, які могли б стати традиційними для нашого осередку.
Члени Відділення:
Ярослав Греца
«Never give up!»
Досьє: Греца Ярослав Васильович, народився 8 жовтня 1975 року. У 1997 році закінчив юридичний факультет УжНУ. Спеціалізується на податковому праві. Нині є доцентом юридичного факультету УжНУ та керуючим партнером АО «Греца і Партнери».
Хобі: теніс, лижі.
Про себе:
Так сталося, що перші кроки у правничій сфері були пов'язані з податковою галуззю. Для мене це був колосальний досвід, адже ще студентом, я, без «розкачки» залучався до непростих судових процесів. Разом з тим, ще по «той бік барикад», я опинявся у ситуації, коли правова позиція податкового органу в суді була, м’яко кажучи, не бездоганною. Одного разу, на репліку опонента я відповів – «це моя робота». А на це почув, що так само виправдовувались у 1937 році. На мене, молодого юриста, це сильно вплинуло. Відтоді я вирішив, що важливо відстоювати і захищати об'єкт своєї віри, те, що відповідає твоїм внутрішнім поглядам і переконанням.
Так розпочався мій шлях адвоката.
Як давно та чому з АПУ:
З 2013 року. Чому? Взявши участь у декількох форумах Асоціації, я швидко переконався, що її цілі та цінності збігаються з моїми. Цікаві заходи, корисний досвід, чудові люди. З часом, Податковий та Західноукраїнський юридичний форуми стали обов’язковими для відвідування.
Мотивація стати членом Ради Відділення:
На певному етапі починаєш усвідомлювати, що не тільки Асоціація має бути корисною для тебе, а й ти можеш приносити користь для неї. Саме зараз у нашому Відділенні відбувається перезавантаження, відкривається друге дихання. Стояти осторонь було б неправильно.
Перед тим відбулася зустріч представників провідних юридичних компаній краю – домовилися зробити це спільними зусиллями. Це правильно, адже крім організації цікавих заходів мета є ширшою – виробити і дотримуватися загальних, взаємоприйнятних принципів і підходів у своїй діяльності, забезпечуючи високі стандарти.
АПУ — це чудова площадка для взаємодії представників різних юридичних професій: адвокатів, суддів, інхаусів, науковців. Крім цього, важливий фактор – дозвілля, спільні спортивні, культурні та благодійні заходи.
Лідерський потенціал:
Будемо відверті — не відчуваєш лідерський потенціал, то навіть не варто за щось братися. Я впевнений, що разом із друзями-однодумцями зможемо зробити суттєвий вклад до розвитку осередоку та згуртувати правників різних професій. Кожен із нас на своїй ділянці повинен внести власний вклад, свою цеглинку у фундамент України, як правової держави.
Плани на майбутній рік повноважень:
Організація чотирьох основних тематичних заходів: з господарського, податкового, кримінального права, а також «судовий» круглий стіл. Будемо поєднувати їх із цікавими туристичними подіями регіону — «Сакура фест» та «Червоне вино» тощо. Колеги з інших регіонів країни, мають поєднувати користь із відпочинком, адже Закарпаття – це туристична перлина України. Спільний похід у гори, спортивні змагання з боулінгу, парад «миколайчиків». Буде цікаво! Крім того, плануємо зустрічі меншого формату на актуальні теми.
Михайло Маркусь
«Нас більше, ніж здається!»
Досьє: Михайло Іванович Маркусь, народився 4 квітня 1980 року. У 2003 році закінчив юридичний факультет УжНУ. Адвокат. Практикує судовий супровід, спеціалізується у корпоративному, земельному та інших галузях права.
Хобі: активний відпочинок, гірський туризм.
Мотивація стати членом Ради Відділення:
Професійне та особистісне вдосконалення, налагодження комунікації та спілкування з правниками області та інших регіонів, участь та допомога у консолідації юридичної спільноти, популяризації професії. Взаємний обмін досвідом, покращення умов для розвитку правової культури та спілкування правників краю.
Плани на майбутній рік повноважень:
Організація заходів, круглих столів, налагодження контактів з іншими правовими інституціями у краї, з метою взаємодії для досягнення мети та завдань, які стоять перед АПУ.
Володимир Митровцій
«Єдиною мережею наших завтрашніх звершень стануть наші сьогоднішні сумніви»
Досьє: Митровцій Володимир Іванович, народився 2 жовтня 1978 року. У 2000 році закінчив юридичний факультет УжНУ. Спеціалізується на податковому законодавстві. Нині є керівником АО «Митровцій та партнери».
Мотивація стати членом Ради Відділення:
Можливість спільно з колегами спланувати та провести ряд заходів з актуальних правових питань. Приємно, що проведення таких заходів сприяє об’єднання професійної спільноти юристів Закарпаття та створює площадку для спілкування з колегами з інших областей України.
Плани на майбутній рік повноважень:
Перший захід, проведений відділенням АПУ у Закарпатській області «Зустріч за бограчем» мав на меті у неформальному спілкування колег визначитись з пріоритетними напрямками та заходами на наступний рік. На мій погляд, це вдалося і наступний рік має бути насичений заходами, організованими АПУ у Закарпатській області та спланованими з врахуванням пропозицій наших членів.
Активізація роботи з проведення заходів з актуальних правових питань.
Лідерський потенціал:
В діяльності АПУ закладено гарну ідею – об’єднання правників, які, враховуючи особливість професії, усі мають лідерський потенціал та є надзвичайно цікавими особистостями. Щодо себе, то я скорше розцінюю участь в Раді Відділення як можливість реалізації своїх здібностей та знань для об’єднання правничої спільноти Закарпаття на професійній основі.
Співпраця з іншими регіонами:
Думаю, члени відділення АПУ з інших областей України, як і члени відділення АПУ у Закарпатській області з великим інтересом будуть ставитись до участі у заходах, організованих в різних областях України. Особисто для мене визначальним є актуальність тем, що обговорюються на заходах АПУ та можливість бути присутнім на заходах в інших областях України. Мною, як і рядом моїх колег, піднімалось питання проведення певних заходів АПУ з можливістю їх перегляду он-лайн у зв’язку з тим, що виділити кілька днів з робочого тижня не завжди надається можливим. На даний час про вирішення цього питання мені не відомо, але сподіваюсь на позитивні зміни з цього питання в найближчому часі.
Ростислав Пазина
«Правда перемагає»
Досьє: Пазина Ростислав Олексійович, народився 18 березня 1971 року. У 1994 році закінчив юридичний факультет Львівського державного університетв. Нині є керуючим партнером ЮК «Колегіум», арбітражним керуючим вищої кваліфікації та громадським діячем.
Про себе:
Юридичний фах для мене — більше, ніж професія. Це продовження справи батька-адвоката, улюблене заняття, щоденне слідування життєвому кредо: «Правда перемагає». Справді перемагає, про що свідчать тисячі виграних судових процесів у різних сферах юриспруденції, зокрема: податкового пра¬ва, міжнародного приватного права, конкурсному про¬цесі та відновленні платоспроможності, корпоративному праві, М&А, конкурентному та антимонопольному пра¬ві, захисті іноземних інвесторів від рейдерських захоплень. Очолюю Клуб адвокатів «Колегіум», який за роки роботи виріс до рівня найбільшої в Закарпатті юридичної компанії за часи незалежності України.
Мотивація стати членом Ради Відділення:
Бажання розвивати Відділення та активна участь у юридичному житті Закарпаття.
Плани на майбутній рік повноважень:
Створення сильної та впливової професійної спільноти регіону, яка сприяла б втіленню в життя принципу верховенства права в державному, суспільному та громадському житті.