Нові лідери: Знайомство. Глава 6, Рівненська область

КИЇВ — 22 серпня 2019 року. Керівництво Рівненського Відділення АПУ — одне із джерел натхнення для героїчних звершень у правничому Всесвіті. Філософія Асоціації в інтерпретації рівненських колег, погляд у майбутнє & розповіді про минуле, цінності та принципи справжнього супергероя-правника.

Голова Відділення

Марина Ширко

«Логіка може привести вас від пункту «А» до пункту «Б», а уява – куди завгодно»

Досьє:

Ширко Марина Романівна народилася 2 лютого 1986 року. У 2008 році закінчила Львівський національний університет імені Івана Франка. Нині є адвокаткою в АО «Удовиченко і партнери».

Хобі: подорожі, пізнання культур і традицій інших регіонів та країн.

12 років досвіду роботи в юридичній практиці.

Про себе:

За характером я борець — це додає наснаги у нашій професії. Мені подобається вирішувати юридичні проблеми клієнтів, розплутувати складні ситуації. Завжди спершу замислююсь про шляхи досягнення якнайкращої реалізації прав та інтересів клієнта. Не обираю простих рішень та не шукаю практики судів, яка б підходила саме до конкретної ситуації. Переконана: краще робити нову практику спільно.

Чому з АПУ:

Чому? АПУ об’єднує! Сприяє обміну досвідом та знаннями, знайомить юристів з усієї країни! Особисто я познайомилася зі значною кількістю професіоналів та юридичних активістів з різних регіонів. Переконана, що Асоціація — це платформа для розвитку і вдосконалення правників та експертів своєї справи. 

Що мотивувало очолити Відділення:

У Рівненському осередку зібрані фахівці з різних галузей права. Це стимулювало до організації різноманітних заходів — як формальних, так і неформальних. На меті проведення низки заходів для підвищення кваліфікації, деякі з них плануємо провести спільно з Головним територіальним управлінням юстиції у Рівненській області та Центром БВПД (безоплатної вторинної правової допомоги — ред.). 

Хотілося і раніше очолити наше Відділення, однак я отримала можливість поїхати на один рік в Німеччину вивчити мову до рівня В2 та пройти орієнтаційний курс її правової системи. Зараз усвідомлюю, що цей досвід був необхідний для життя, професії, зокрема управління. Маю багато планів і вірю, що спільно реалізуємо їх задля більшої активізації юристів на Рівненщині.

Першочергові завдання:

Круглий стіл на тему правових аспектів питань банкрутства та обговорення за ранковою кавою майстерності підготовки адвокатського запиту. Також плануємо організувати захід спільно з патрульною поліцією на тему: «Практичний аспект реалізації адміністративної практики у справах про насильство в сім’ї». Окрему увагу необхідно приділити співпраці зі студентами — членами АПУ в Рівненській області з Національного університету водного господарства та природокористування і Національного університету «Острозька академія». 

Також плануємо деякі благодійні акції, зокрема, до Дня знань та Дня Святого Миколая, для допомоги дітям, які опинилися у складних життєвих ситуаціях.

Що надихає:

Люди та їхні віддані і сміливі вчинки. Натхненно люблю читати книги, вони допомагають дотримуватися істинного вектору руху. Нещодавно запам’ятався вислів Махатма Ганді: «Нескінченне прагнення бути кращим є обов’язком людини». Це вже є винагородою. Все інше — в руках Божих.

Члени Ради Відділення:

Олександр Чепелюк

 

Досьє:

Чепелюк Олександр Олександрович народився 3 жовтня 1986 року. У 2010 році закінчив Київський університет НАН України.

Хобі: полювання, риболовля та подорожі. 

10 років досвіду юридичної практики.

Про себе:

З дитинства вбачав своїм покликанням встановлення істини та справедливості. Ще у школі я намагався захистити всіх несправедливо атакованих вчителями за якийсь проступок. Якщо ж слабший та менший потерпав від стусанів старших і сильніших — мене було не спинити! Думаю, що це зумовлено генами, оскільки мій тато працював у правоохоронних органах. А вже у старших класах я був впевнений, що за освітою стану юристом.

Чому з АПУ:

Як на мене, членство в Асоціації є показником високого професіоналізму та самосвідомості. Більш того, це можливість постійного вдосконалення та руху в ногу з часом. Нині для того щоб бути юристом, недостатньо професійної кваліфікації. Треба відчувати дух ідеї/натури справедливості та чітко усвідомлювати, що означає бути юристом-захисником.

Потрібно розуміти мету, завдання та ідею Асоціації правників України. Адже це абсолютно унікальна, нова за своїми постулатами структура, яка має на меті об’єднання юристів незалежно від спеціалізації. Це свідчить про відсутність формальних обмежень для активних та прогресивних.

Це не просто громадська організація, а потужна професійна спільнота. На моє переконання, у перспективі вона буде одним із ключових учасників законотворчого процесу, найдієвішим розробником пропозицій щодо удосконалення діючого законодавства.

Мотивація стати членом Ради Відділення:

Нові підхід та бачення юридичної практики, чого не має жодна з існуючих правничих організацій. Таке членство дає змогу бути частиною змін та нового порядку, які включають в себе абсолютно новий, високий стандарт за зразком міжнародного досвіду.

Це мультифункціональна організація, основна мета якої — вдосконалення, розвиток та покращення юридичної практики на основі прозорості та порядності. Основним знаряддям для їх втілення є саме регіональні відділення. І ось я — частина одного з них.

Плани на період повноважень:

Вбачаю необхідність більш гучного пропагування членства в АПУ серед юристів, працівників правоохоронних та державних органів, студентів юридичних факультетів. Залучення нових членів сприятиме надходженню та продукуванню нових ідей і перспектив розвитку Асоціації.

Ірина Кудкудак

 

«Коли Вам здається, що мета недосяжна, не змінюйте мету змінюйте свій план»

Досьє:

Кудкудак Iрина Василiвна народилася 27 серпня 1985 року. У 2007 році закінчила Міжрегіональну Академію управління персоналом. Нині працює у Рівненському міському відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Рівненській області.

Хобі: кіно, література, подорожі.

Мотивація стати членом Ради Відділення:

Професійний розвиток та самовдосконалення. Пріоритетними напрямами роботи Асоціації, на мою думку, є: об’єднання всіх представників правничої професії в потужну правничу спільноту, розвиток та активізація діяльності відділень Асоціації правників України в регіонах. Тому рухаємося вперед задля спільного втілення задумів у життя.

Плани на перший місяць повноважень:

Маємо заплановані заходи на 2019 — 2020 рр., які були обговорені на першому засіданні новообраної Ради Відділення. Починаємо реалізовувати заплановане вже найближчим часом.

Основні завдання у регіоні:

Організація та проведення різнопланових заходів, спрямованих на особистий та професійний розвиток.

Ганна Лазарчук

 

«Ніхто не зможе побудувати для Вас міст, на якому Ви повинні перетнути потік життя, ніхто, крім Вас самих»

Досьє:

Лазарчук Ганна Валеріївна народилася 13 січня 1988 року. У 2005 році закінчила НЮАУ ім. Я. Мудрого. Нині є керуючою АБ Ганни Лазарчук.

Про себе:

З дитинства моя мама мріяла про те, що донька стане музикантом, тому я маю дві музичні освіти: за фахом фортепіано та скрипки. Тоді ж моя бабуся, яка працювала адвокатом у юридичній консультації більше 50 років, залишила у моїй душі яскравий відбиток юриспруденції. Після школи я неймовірно любила приходити до неї на роботу та просто спостерігати.

До того ж, одна з її клієнток постійно приносила смачнющі пиріжки в обідню перерву — це неможливо було пропустити.

Мотивація стати членом Ради Відділення:

Бажання допомогти Відділенню та його учасникам. В першу чергу, хотілося брати участь в організації цікавих заходів, залученні оригінальних спікерів, пошуку актуальних тем. А також посприяти об’єднанню юридичної спільноти регіону не тільки у професійному контексті. Задля цього наш осередок започаткував гарну традицію під назвою: «Адвокатські посиденьки», в межах якої організовуються неформальні заходи, зокрема, кіновечори, відвідування театру та спільна ранкова кава.

Лідерський потенціал:

Не люблю себе вихваляти — мене це дійсно бентежить. Вважаю, що краще не говорити, а діяти!

Звичайно, бути членом Ради Відділення Асоціації та не відчувати лідерський потенціал неможливо. АПУ — це майданчик, який об’єднує професіоналів, цікавих особистостей та справжніх новаторів. Саме тому участь у спільному управлінні відділенням такої організації якнайкраще сприяє розвитку лідерських якостей та підвищує особисту планку. Це важливо, адже такому осередку треба перебувати у тонусі 24/7.

Управлінський досвід:

Поки що не надто грандіозний. З моменту отримання свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю працювала як самозайнятий адвокат. У 2017 році була обрана до складу Ради адвокатів Рівненської області, у 2019 році обрана членом Ради адвокатів України від області. Упродовж двох років була Головою Відділення АПУ. Працювати в таких органах — це виклик для мене, шалена відповідальність та задоволення одночасно.

Я вдячна колегам, зокрема, Сергію Удовиченко, який нині є членом Правління АПУ, за постійну допомогу та підтримку. Злагоджений колектив — це запорука ефективної праці. До моїх обов’язків входило колегіальне вирішення нагальних проблем адвокатів регіону, організація та проведення заходів з підвищення кваліфікації, а також неформальних заходів, що сприяють комунікації в спільноті. Наразі — це колегіальне узгодження рішень щодо діяльності адвокатури України, участь у робочих групах та розробка рішень РАУ.

Для мене є надважливою така робота, оскільки я переконана, що органи адвокатського самоврядування зобов’язані бути опорою, підтримкою та допомогою для адвокатів! Не повинно бути жодних бар’єрів між органами адвокатського самоврядування та адвокатами.

Плани на період повноважень:

На першому засіданні Відділення ми вже спланували заходи, що сприяють комунікації та неформальному спілкуванню в спільноті, запропонували долучитися Відділенню до благодійних акцій до свята 1 вересня. Погодили теми професійних заходів, серед яких спільний круглий стіл з органами поліції, сімейними радниками та Центром БВПД щодо дій адвокатів у справах, які стосуються насильства в сім’ї.

Співпраця між регіональними відділеннями:

У минулому році ми проводили спільні заходи із Львівським та Донецьким відділеннями АПУ — було досить цікаво. Цьогоріч ми також маємо намір продовжувати таку практику. Для підвищення результативності співпраці треба налагодити комунікацію між головами відділень, членами рад відділень. Не соромтеся, знайдіть контакти (наприклад, на сайті АПУ) та пропонуйте ідеї щодо співпраці. АПУ — спільнота однодумців, тож навряд чи вам відмовлять.

Основні завдання:

Збільшення кількості членів Відділення, організація актуальних та змістовних заходів. Наразі у нашому осередку найактивнішими членами є саме адвокати. Є бачення щодо залучення нотаріальної спільноти, молодих правників до лав АПУ тощо.

Серед проблем можна виділити заборгованість щодо сплати внесків, гендерну нерівність, в якій дівчата виграють, хоч і без задоволення, відсутність акредитації Асоціації в якості стороннього оператора для можливого нарахування балів за відвідування заходів.

Однак шляхів вирішення існує безліч. Зокрема, пропоную започаткувати розсилання онлайн повідомлення з нагадуванням про необхідність вчинення певних дій кожного з членів Відділення та переліком отриманих переваг у разі таких дій. Як подолати гендерну нерівність у Відділенні спробуємо, запитати у чоловіків. 

Алла Філатова

 

«Якщо ти хочеш змін у майбутньому – стань цією зміною сьогодні»

Досьє:

Філатова Алла Валеріївна народилася 3 жовтня 1986 року. У 2010 році закінчила Національну юридичну академію України ім. Я. Мудрого. Практикує корпоративне, трудове, цивільне та господарське право. Нині є керуючою партнеркою ЮК «ЗАХІД-ПАРТНЕР».

Про себе:

  • 07.11.2017 — 29.11.2018 рр.: — Голова Відділення АПУ у Рівненській області; 
  • 2017 р.: — випускниця програми професійного розвитку «Адвокат майбутнього»;
  • 2019 р.: — випускниця Української соціальної академії, програма: «Суспільна етика і лідерство»;
  • голова громадської організації «СПУ «Захід-Партнер»;
  • адвокатка, керівниця АБ Філатової Алли Валеріївни «Захід-Партнер»;
  • представниця Молодіжного комітету НААУ UNBA NextGen у Рівненській області;
  • з 29.09.2017 р.: — членкиня Ради адвокатів Рівненської області.

Як давно та чому з АПУ:

З 2011 року. Членство в Асоціації — це доступно та відкрито. Незрівнянний майданчик для спілкування та обміну досвідом! Невпинно захоплююся динамічним розвитком Асоціації та професійно зростаю разом із нею.

Мотивація стати членом Ради Відділення:

Кожен з нас приходить у цей світ з певними цілями. Підтримую вислів Вупі Голдберг: одна з цілей лідера полягає в тому, щоб запалити факел і повести за собою людей крізь темряву. Поки люди захоплюються тим, що я роблю, та це мотивує їх створювати і реалізовувати власні проєкти, буду активно брати участь у громадському житті юридичної спільноти.

Лідерський потенціал:

Згадується вислів Джона Кеннеді про те, що лідерство і навчання — це речі, які не можуть існувати один без одного. Все просто: формула успіху АПУ полягає у розвитку лідерських якостей правників шляхом постійного саморозвитку, навчання, обміну досвідом та безліччю інших простих і доступних механізмів.

Завдання лідера полягає у примноженні кількості лідерів, а не в тому, щоб було більше тих, хто слідує за лідером. Спільнота АПУ — це команда «думаючих лідерів».

Do you have an interesting idea for an event?