Нові лідери: Знайомство. Глава 1, Львівська область

КИЇВ  12 серпня 2019 року. «Лідерство – це мистецтво дати людям платформу для втілення їхніх ідей у життя», - Сет Годін.

Відсьогодні ми розпочинаємо знайомство з новими регіональними лідерами Асоціації правників України. Сучасні та драйвові, амбіційні та наполегливі саме такі люди об’єдналися у потужні команди задля нових звершень на благо правничої спільноти. Першими розповіли члени Ради Відділення Львівської області: про себе, власні амбіції, спільні плани та шляхи їх втілення впродовж каденції.

Голова Відділення

Іван Городиський

 «Не важливо завжди бути найкращим  важливо завжди докладати максимум зусиль» 

Досьє: Городиський Іван Михайлович. Народився 10 січня 1988 року. Доктор юридичних наук з міжнародного права, пройшов наукове стажування в Університеті ім. Фрідріха Шиллера у м. Єна (Німеччина). Спеціалізується на ІТ праві та захисті персональних даних, договірному праві, медіаправі та міжнародному публічному праві.

З вересня 2014 року — керівник правничих проектів УКУ, з травня 2017 року очолює Школу права УКУ. Співзасновник та член Правління Львівського центру міжнародного права та прав людини. У якості експерта співпрацював із Радою Європи, World Justice Project, DRI та Нідерландським і Східноєвропейськими центрами мультипартійної демократії. Член Асоціації правників України, Української асоціації міжнародного права та Міжнародної асоціації штучного інтелекту та права.

11 років досвіду роботи в юридичній практиці.

Хобі: література, історія, футбол, американське кіно 1940-1960-х років.

Що мотивувало очолити Відділення:

Президентські вибори 2019. А саме — вибори Президента АПУ. Я був радий конкурентним виборам, але мені не сподобалася риторика, що звучала у ході кампанії та деякі підходи, свідком яких я був. У стратегічному вимірі я вже кілька років активно працюю із правничим середовищем Львова — як у рамках АПУ, так і поза нею. Тому посада Голови Відділення була викликом, який я неминуче мав прийняти, раніше чи пізніше. Сподіваюся, що прийняв вчасно.

Лідерський потенціал:

Нині є багато людей, які впевнено називають себе «лідерами», але замало тих, які готові виявляти ініціативу та брати на себе відповідальність. Особисто я намагаюся не вживати термін «лідер» по відношенню до себе, але готовий ініціювати та брати відповідальність щодо проектів, у яких бачу зміст. Діяльність АПУ є саме такою можливістю для мене. На платформі Асоціації можна реалізувати значну кількість проектів із високою доданою вартістю, які матимуть вплив як на правниче середовище, так і на суспільство в цілому.

Управлінський досвід:

Так виходить, що мій управлінський досвід полягає у розвитку проектів практично з нуля, разом із колегами. Так було зі студентським самоврядуванням в університеті, Радою молодих вчених в аспірантурі, Комітетом з ІТ права у Львівському ІТ Кластері, громадською організацією та юридичною практикою. Орім того, була значна кількість більш локальних, але успішних проектів.

Найбільший мій управлінський досвід наразі — це Школа права УКУ, яка за 5 років зросла від невеликого структурного підрозділу УКУ до впливової одиниці у юридичній освіті України.
Проте, завжди ключовою ланкою були саме люди, з якими мені довелося працювати. Вони формували потужні та класні команди.

Відділення АПУ у Львові – це, можливо, перший проект «не з нуля», який я очолюватиму. Тут також значною є заслуга моїх попередників на посаді Голови Відділення та членів попередніх Рад. Буду намагатися підтримувати їх високе реноме.

Першочергові задачі у регіоні та шляхи їх вирішення:

Я не знаю, проблема це чи характерність, але мені б хотілося обговорити разом із представниками місцевого юрбізу регіональну специфіку у відвертому форматі. Наприклад, чому у Києві нині існує тренд на об’єднання, коли у Львові фірми лише «розлучаються», а значних об’єднань, як таких, не було? Як саме ми маємо співпрацювати, щоб розвинути юридичний бізнес у Львові? Плануємо кілька таких заходів.

Найважливіша задача на цей рік: достойно, на найвищому рівні провести Х Західноукраїнський юридичний форум. Всіх запрошуємо наступної весни до Львова.

Співпраця між регіональними відділеннями та підвищення її результативності:

Питанням міжрегіонального співпробітництва буде займатися Роман Шпирка, який відтепер є заступником Голови Відділення. Я щиро сподіваюся, що відділення у інших регіонах Західної України будуть максимально активними, оскільки така активність — не просто амбіція АПУ: це можливість для «квантового стрибка» у розвитку правничого середовища цих областей.

Заступник Голови Відділення

Роман Шпирка

«Лупайте цю скалу!... Бо вам призначено скалу сею розбить!»

Досьє: Шпирка Роман Олегович, народився 15 червня 1988 року. У 2010 році закінчив Львівський державний інститут новітніх технологій та управління ім. В. Чорновола. Успішно пройшов курси від Harvard University та Duke University. Випускник програми «Адвокат майбутнього» 2018 року та «ASPEN INSTITUTE KYIV» 2019 року»Нині є керуючим партнером АО «Solid Partners».

10 років досвіду роботи у юридичній практиці.

Хобі: гра на укулеле, аргентинське танго, театр, юридична філософія.

Про себе:

Цей пункт торкнувся моїх глибинних спогадів на тему: «Як та коли я вирішив стати юристом». А трапилось це у шкільні роки, коли ще зазвичай не замислюєшся про вибір професії. Я із захопленням дивився голлівудські фільми про юристів — особливо мене заворожували їхні промови в суді. Тоді мені це видавалось мистецтвом, і досі свою думку я не змінив.

Пізніше я проявив героїчну стійкість, тож врешті мої аргументи переконали батьків — так розпочався новий період мого життя, нерозривно пов’язаний із правом.

Треба йти до своїх мрій, незалежно від того як саме та з чого це почалось. Якщо щось гріє душу та викликає пристрасть — ви все робите правильно.

Мотивація стати членом Відділення:

Це вже друга моя каденція у Раді Відділення. Звичайно, є ще нереалізовані задуми, які необхідно втілювати у життя. Але найважливіше — це команда, дух партнерства та підтримка, які ми плекаємо та хочемо поширювати. Разом.

Лідерський потенціал:

Можна сказати, що це як у рекламі відомої мінеральної води: «Ти відчуваєш, інші бачать!». Я відчуваю його в собі і просто знаю, що разом з АПУ зможу його реалізувати.

Управлінський досвід:

Зараз весь мій управлінський досвід сфокусований на АО «Solid Partners», де я є керуючим партнером. Також у мене є досвід управління юридичною службою, громадськими організаціями та соціальними проектами. Ба більше, я певен, що кожен юрист здобуває управлінський досвід завжди та усюди. У різних масштабах — коли будує стратегії захисту в суді, створює робочі структури бізнесу клієнтів. Все це вимагає навичок управління: людьми, часом та ресурсами.

Плани на перший місяць повноважень:

Ми розпочали планування та реалізацію цих планів вже з першого засідання новообраної Ради Відділення. Маємо заплановані ключові заходи на сезон 2019-2020, у тому числі ювілейний, Х Західноукраїнський юридичний форум. Зараз активно працюємо над заходами, які відбудуться у вересні. Слідкуйте за анонсами!

Першочергові задачі у регіоні та шляхи їх вирішення:

Такою бачу регулярну організацію якісних та цікавих заходів для правників, з фокусом не лише на західний регіон. Ці заходи мають щоразу притягувати все більшу кількість юристів з усієї країни. Також плануємо більше працювати з питаннями юридичної освіти та просвіти загалом.

Щодо проблем. Маємо працювати над тим, щоб правники регіону більше спілкувались між собою, обмінювались досвідом та ідеями. Підкреслю – зараз я кажу про усіх правників, без виключення: суддів, прокурорів, нотаріусів. АПУ і надалі буде розвиватись, як комфортний майданчик для спілкування правників.

Співпраця між регіональними відділеннями та підвищення її результативності:

Мені дуже подобається тенденція горизонтальної співпраці в АПУ. Зараз відновлюють свою роботу, а, подекуди, створюються, нові осередки АПУ, тож спільні заходи будуть цьому лише сприяти. З усією відповідальністю можу запевнити, що Львів готовий підтримувати сусідів, і з такою ж завзятістю готовий долучатись до ініціатив колег з інших регіонів. Так, наприклад, нещодавно ми підтримали ініціативу створення Ради Відділення у Тернопільській області і з радістю організували проведення для правників Тернопільщини перший за останні роки захід АПУ.

Вислів, що надихає:

«Лупайте цю скалу!... Бо вам призначено скалу сею розбить!»

Мимоволі проектуєш надзвичайно глибокий зміст вірша «Каменярі» на сьогодення країни, і душу наповнює певність, що крок за кроком ми подолаємо геть усе, якою б великою ця «скала» не була.

На правників тут покладені далеко не останні — надважливі роль та відповідальність.

Члени Відділення:

Максим Іванишин

«Будь простіше, і ти зрозумієш, що простіше нікуди»

Досьє: Іванишин Максим Тадейович, народився 11 серпня 1989 року. У 2011 році закінчив юридичний факультет Львівського національного університету ім. І. Франка. Нині є партнером ЮФ «Amigo Partners».

Цікавий факт:

Упродовж 18 років я професійно займався танцями і, навіть, заробляв перші гроші, виступаючи у шоу-балеті. Одного разу, коли я був вже практикуючим юристом та «ходив» зі справами по судам, мені, як виявилось прямо перед виступом, довелось виступати на afterparty після з'їзду суддів перед тими ж суддями, до яких я ходив у засідання. Такий от збіг обставин.

Мотивація стати членом Ради Відділення:

Це досить кумедна історія. Насправді, я не планував ставати членом Ради Відділення. Мій друг і партнер Ігор Маркевич авантюрно і, як завжди, без жодного попередження, висунув мене кандидатом. Дзвінок з офісу АПУ став для мене несподіванкою, але здавати назад — не в наших принципах. Перед першими виборами, - зараз це вже моя третя каденція в Раді, - ми реалістично дивились на мої шанси бути обраним, відтак, «програма мінімум» складалась з того лише, щоб обійти конкретних кандидатів. Але я все ж таки влетів в «останній вагон», чим завдячую шаленій підтримці колег з АПУ.

Плани на майбутній рік повноважень:

Стабільність — основний пріорітет моєї передвиборчої програми. Вже третю каденцію поспіль я йду у Раду керувати неформальним напрямком. І хоча у членів Відділення є суттєвий запит на такого роду івенти, — активність, м'яко кажучи, залишає бажати кращого. Та ми вже маємо певні успіхи, тож у подальшому планую продовжувати роботу в цьому напрямку.

Лідерський потенціал:

Кожний, хто стає на шлях юриспруденції має певний лідерський потенціал, адже ця професія майже постійно зіштовхує тебе з ситуаціями, коли ти маєш вивільнити свого внутрішнього лідера та відстоювати свою позицію. Що ж до АПУ – я певен, що це ідеальна платформа для будь-кого з колег, від студента-правника до партнера, для розвитку власного лідерства. У цьому можна переконатися за допомогою простих прикладів. Наприклад, в діючій Раді є члени, шлях яких починався з молодіжного крила АПУ — Ліги студентів.

 Ірина Шаровська

 

«What you do today determines who you will be tomorrow» 

Досьє: Шаровська Ірина Костянтинівна, народилася 25 травня 1993 року. У 2015 році закінчила юридичний факультет ЛНУ ім. Івана Франка. Нині є виконавчим директором Центру верховенства права Українського католицького університету.

Про себе:

Разом із колегами розробляємо та проводимо сертифікатні навчальні програми, відкриті лекції, майстер-класи та інші заходи для практикуючих юристів. Вільний від роботи час проводжу подорожуючи, читаючи (надаю перевагу детективам, антиутопіям та фентезі), переглядаючи фільми (обожнюю роботи Гічкока, Тарантіно та всесвіт Marvel) та вивчаючи іноземні мови.

Мотивація стати членом Ради Відділення:

Можливість роботи в команді справжніх творців змін, адже Рада Відділення АПУ — це чудове місце для реалізації заходів, спрямованих як на професійний, так і на особистий розвиток правників, заходів щодо розвитку юридичної професії.

Плани на майбутній рік повноважень:

Збільшення кількості та активізація членів Відділення АПУ у Львівській області, зокрема завдяки систематичному проведенню різносторонніх заходів (професійного спрямування, soft-skills, неформальні заходи).

Ірина Павленко

 

«Talent wins games, but teamwork and intelligence wins championships»

Досьє: Павленко Ірина Олександрівна, народилася 18 травня 1995 року. У 2018 році закінчила юридичний факультет Львівського національного університету ім. І. Франка. Нині є аспіранткою 2 курсу та юристкою First Chair Legal. Працює у сфері захисту бізнесу, зокрема у практиці вирішення спорів та White collar defense.

Мотивація стати членом Ради Відділення:

Ще в студентські роки, я брала активну участь в професійному громадському житті, зокрема АПУ. У 2016-2017 рр. була головою Ліги студентів Асоціації. До цього часу, була як членом ради Львівського осередку, так і членом правління Ліги студентів. Для мене членство у Раді Відділення — це можливість бути частиною великої професійної сім’ї, яка постійно розивавається та вдосконалюється завдяки людям, які її формують.

Більше того, я певна, що Асоціація допоможе нам у розвитку лідерського потенціалу, в тому числі у професійному векторі, адже АПУ — це об’єднання еліти і лідерів.

Плани на майбутній рік повноважень:

На перший місяць плануємо вирішити стратегічні питання та питання планування діяльності. Плануємо зустрітися з головами осередків Ліги студентів у регіоні та обговорити подальшу співпрацю.

Надалі пріоритетним є проведення масштабного та високоякісного ювілейного Західноукраїнського юридичного форуму, а також розвиток регіональних комітетів. Важливим аспектом, якому я особисто хочу приділити увагу, це співпраця зі студентським крилом Асоціації — осередками Ліги студентів АПУ.

Співпраця між регіональними відділеннями та підвищення її результативності:

Плануємо спільне проведення як формальних, так і неформальних заходів. Важливою тут є оригінальність, адже навряд чи колеги з інших регіонів виявлять бажання приїхати до Львова, якщо згадана проблематика для них уже розкрита.

Наталія Василечко

 

«Найкращий спосіб робити щось насправді добре  любити те, що ти робиш»

Досьє: Василечко Наталія Володимирівна, народилася 1 грудня 1992 року. У 2014 році закінчила юридичний факультет ЛНУ ім. І. Франка, магістр права. Отримала диплом магістра за спеціальністю «Фінанси та кредит» Львівської комерційної академії. Нині є аспірантом Національного інституту стратегічних досліджень. Експерт та тренер заходів в області ІТ-індустрії. Публікується у професійних періодичних виданнях.

Спеціалізується на ІТ-праві, договірному, корпоративному, податковому праві та праві інтелектуальної власності. Нині є партером АО «Бачинський і партнери». Має досвід обслуговування ІТ-бізнесу в Україні більше п’яти років.

Наукові та професійні зацікавлення: деофшоризація, трансферне ціноутворення, захист економічної конкуренції.

Громадська діяльність:

  • Асоціація правників України;
  • Комітет ІТ-права при Національній асоціації адвокатів України;
  • Школа ІТ-права та British Law School при Українському Католицькому Університеті;
  • Спікер IT Legal Forum (Львів), МВА Львівської школи керівників бізнесу, експерт та ренер заходів в галузі ІТ-індустрії.

Мотивація стати членом Ради Відділення:

Участь у розвитку спільноти АПУ та правової спільноти загалом, робота у команді однодумців, можливість участі у дискусіях, а також ініціювання та реалізації заходів, що пов‘язані з важливими проблемами галузі.

Плани на майбутній рік повноважень:

  • Участь у реалізації проектів, ініційованих командою;
  • Тісна співпраця з студентським крилом (Лігою студентів АПУ);
  • Інтеграція існуючих і нових членів АПУ, в тому числі за допомогою вузькоспеціалізованих заходів та дискусій, які могли бути б цікавими представникам різних спеціалізацій, представлених в регіоні, окрім класичної тематики.

Роман Посікіра

«Краща нагорода в нашому житті — це можливість займатися справою, яка того варта»

Досьє: Посікіра Роман Романович, народився 12 грудня 1973 року. У 1996 році закінчив юридичний факільтет Львівського Національного Університету ім. Івана Франка. Професійну діяльність здійснює з 1996 року. Має десятилітній досвід викладання фінансового, податкового та банківського права на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка. Нині є адвокатом АБ «Романа Посікіри». Автор посібника «Іпотека: практичний радник для юриста»

Мотивація стати членом Відділення:

Професійне зростання, розвиток Відділення та популяризація переваг і можливостей, які надає членство в Асоціації.

Плани на майбутній рік повноважень:

Організація заходів, круглих столів, налагодження контактів з іншими правовими інституціями країни, з метою взаємодії для досягнення мети та завдань, які стоять перед АПУ.

 

Do you have an interesting idea for an event?