Гібралтар: країна можливостей Fintech
КИЇВ –11 квітня 2019 року. В межах Conference on ІТ Law Комітет АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету спільно з Асоціацією Блокчейн України провели засідання на тему: Gibraltar: is it a land of Fintech opportunities?. Модерував зустріч Сергій Мохнєв, Regulatory Affairs Counsel Британської криптобіржі CEX.io, а спікером виступив Ентоні Провасолі, партнер, керівник DLT підрозділу Hassans International Law Firm, провідної Юридичної компанії Гібралтару.
Ентоні Провасолі та Рой Балестріно – представники Юридичної фірми Hassans International Law Firm на Гібралтарі, яка одна з перших у світі почала консультувати компанії криптовалютної сфери у питаннях отримання юридичної ліцензії.
«Гібралтар історично став привабливим для фінансового ринку,там достатня кількість страхових компаній, які основну свою діяльність проводять у Великобританії, але мають офіс на Гібралтарі. Це саме стосується фондів спільного інвестування та інших фінансових організацій. Можливо, це станеться з криптовалютним бізнесом України. Подивимось – пройшло тільки 1,3 роки, і результати буде видно на горизонті 2019 року», – пояснює Сергій Мохнєв.
Галузь FinTech набула стрімкого розвитку в останнє десятиліття, і державне регулювання не встигає за її потребами. Тому бізнес перебуває у постійному пошуку юрисдикції, яка має бажання та можливість відповідати вимогам представників інноваційної галузі. Гібралтар, Британська заморська територія на півдні Іспанії, в останні роки набув вагомої репутації як надійний партнер в ігровій індустрії і з 2018 року активно розвиває блокчейн-напрям. Так, 1 січня 2018 року набули чинності ліцензійні умови для компаній, що використовують блокчейн у платіжній інфраструктурі, а на часі – прийняття ліцензійних умов для проведення ICO/STO.
Для ґрунтовного розгляду винесених на обговорення питань (Distributed Ledger Technology Provider’s Licence., ICO/STOs, Electronic Money Institutions and Payment Service Providers, Benefits of Gibraltar) спікери презентували ключові аспекти роботи фінансового центру Гібралтару. «Основними в економіці Гібралтару є фінансові послуги, порт і судноплавство, туризм, інтернет-ігри, бункерування. Гібралтар став захоплюючим, зростаючим, добре регульованим та повністю сумісним із Міжнародним фінансовим центром ЄС. В результаті – низький рівень безробіття та 16-й найвищий ВВП на особу населення у світі. Більше 200 ліцензованих фінансових установ, що регулюються переважно Комісією з фінансових послуг Гібралтару», – розповідає Ентоні.