Юридичні особливості у сфері кіберспорту

КИЇВ — 21 березня 2019 року. Комітет з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету АПУ та Комітет зі спортивного права провели засідання, під час якого обговорили юридичні особливості у сфері кіберспорту.

У 2009 році була створена українська команда з кіберспорту Natus Vincere («Народжені перемагати»), яка сьогодні є однією з найпопулярніших команд світу. Член правління Федерації кіберспорту України Максим Беднарський зауважив, що змагання з цього виду спорту проводяться в усіх містах України, крім Криму та Луганської області. Задля покращення навиків гравців-аматорів було проведено 50 турнірів у 2018 році по Україні. Це свідчить про те, що кіберспорт у нашій країні розвивається — зазначив пан Максим.

Завдяки перемогам у змаганнях шість українських кіберспортсменів стали мільйонерами. За словами Максима Беднарського, кіберспорт можна порівняти з грою в шахи. Спікер вважає, що саме вони лежать в основі однієї з найпопулярніших кібердисциплін Dota 2. Після отримання Федерацією кіберспорту статусу Всеукраїнського органу було проведено турніри: Counter-Strike і Hearthstone.

У турнірі СНД — Electronic Sports League (ESL) щорічно розігрується більше мільйона доларів. Варто зауважити, що великий внесок у кіберспорт СНД зробив український проект StarLadder.

Антон Сотір, юрист у сфері міжнародного спортивного права та кіберспорту ЮФ Kellerhals Carrard, Лозанна, Швейцарія, розповів, що у Лондоні 2016 року було утверджено антидопінговий кодекс, оскільки гравці вживали препарати, що посилювали стресостійкість та концентрацію.

У свою чергу, Іларіон Томаров, радник, керівник практики інтелектуальної власності ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», розглянув image rights, що у перекладі означає «право на образ». Image rights забороняє використовувати будь-які особисті дані, наприклад: імена, прізвища, підписи, фото, голоси тощо. За статтею 308 Цивільного кодексу України, де мова про необхідність отримувати згоду на використання зображення громадянина. Його власниками можуть бути як фізичні обличчя (в основному, спортсмени), так і юридичні та навіть вигадані персонажі.

Засновник і партнер studydive.com Олексій Колчанов наголосив, що єдине, що пов’язує кіберспорт та класичний спорт — це ігровий дух та бажання вдосконалення своїх навичок у будь-якому місці у будь-який час!

 

Do you have an interesting idea for an event?

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES