«Якщо порушення залишаються без покарання, то вони завжди продовжуються, що ми бачимо і сьогодні!» — адвокат Денис Шкаровський

КИЇВ — 13 березня 2019 року. Під час засідання Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права АПУ правники обговорили теми обшуків по-новому та перешкоджання адвокатській діяльності. Денис Шкаровський, адвокат, радник VB PARTNERS, Володимир Ткаченко, старший юрист практики кримінального права Asters, Сергій Смірнов, партнер Sayenko Kharenko, Оксана Дитинко, керуючий партнер АО «Дитинко та Партнери», а також Тарас Безпалий, радник Юридичної компанії «Правовий Альянс», поділилися з учасниками своїми кейсами щодо порушення їхніх прав як адвокатів. Спікери наголосили, що, на жаль, такі ситуації стаються вкрай часто та далеко не завжди порушники несуть кримінальну відповідальність за скоєне.

Ще 6 лютого пройшло позачергове засідання Ради громадського контролю при НАБУ, на якому розглянули скаргу АПУ щодо ймовірного порушення співробітниками НАБУ прав адвоката Дениса Шкаровського. Директор НАБУ Артем Ситник, який був присутній на засіданні, запевнив, що службове розслідування буде проведено об’єктивно та швидко. А при підтвердженні порушення прав адвокатів будуть прийняті відповідні заходи з притягнення до відповідальності.

На сьогоднішній день — пройшло 1,5 місяця — службове засідання завершено. Встановлено порушення та триває розгляд справи Дисциплінарною комісією НАБУ.

На засіданні Комітету АПУ Денис Шкаровський наголосив, що засідання РГК НАБУ ініційоване асоціацією — змусило відреагувати керівництво НАБУ на подію:

«Зараз, аналізуючи цю ситуацію я можу з упевненістю сказати, що детективи застосовували такий механізм проведення слідчих дій неодноразово. Вже далеко не вперше можна спостерігати: зухвалість поведінки, цинічні дії детективів, дії яких були сплановані. Це порушення — не імпровізація, це заздалегідь підготовлена постанова, надрукована, у яку було тільки внесено адресу, номер кримінального впровадження, прізвище, «місце надання допомоги»: коридор житлового будинку».

За словами радника, адвокатура в демократичному суспільстві — важливий правозахисний інститут, від міцності якого залежить рівень захищеності прав людини. Сьогодні йде наступ на єдиний інститут збереження і дотримання прав людини, йде наступ на професійну діяльність адвокатів.

Зокрема, співробітники НАБУ вчинили щонайменше шість протиправних дій.

«Мене особисто дуже обурює, що жоден адвокат, права якого теж були порушені, не оскаржив ці дії, не надав їм розголосу. У таких випадках важлива підтримка спільноти, публічність і грамотні юридичні дії. Звичайно, це займає багато часу, відволікає від клієнтської роботи, але не можна зупинятись! Якщо порушення залишаються без покарання, то вони завжди продовжуються, що ми бачимо і сьогодні!» — зазначив Денис Шкаровський.

Committee News

Do you have an interesting idea for an event?