Типові хитрощі, на які «попадаються» об’єкти НСРД: як цього уникнути?

КИЇВ — 5 лютого 2019 року. Комітет з кримінального та кримінально-процесуального права обговорив порядок застосування та використання електронних доказів, здобутих у ході проведення негласних слідчих (розшукових) дій (НСРД).

Експерти поділилися хитрощами правоохоронців під час застосування НСРД. Зокрема, говорили про такі явища, як «прослушка», «наружка», відеодокази, провокація хабара та інших злочинів.

Євгеній Солодко, Голова Комітету АПУ, адвокат, керуючий партнер АО «Солодко і партнери», поділився з учасниками досвідом успішних адвокатських стратегій у справах, де обвинувачення надавало докази (записи розмов, переписки, відео тощо), не оформлені відповідними постановами. Виявляється, їх можна легко нівелювати у суді.

Також адвокат наголосив на тому, що захист персональних цифрових даних для адвоката має стати постійною звичкою, та поділився секретами заплутування тих, хто веде за вами спостереження.

«Робіть дзвінки на різні номери, спілкуйтеся з випадковими людьми, заходьте в різні випадкові місця, і тоді на ваше «ведення» потрібно буде значно ресурсів», — розповів пан Євгеній.

Валерій Поваров, адвокат, запевнив, що з моменту введення поняття НСРД виникло дуже багато запитань у слідчих, адже до цього ніхто з них не зіштовхувався з проведенням цих дій.

«Навіть суди порушують пункти інструкції КПК щодо негласних слідчих (розшукових) дій: наявність ухвали судді на проведення оперативно-розшукових заходів. Зараз я зіткнувся зі справою, де особу звинувачують у фінансування тероризму (Донецька, Луганська області). Але у матеріалах кримінального провадження повністю відсутні ухвали судді на проведення НСРД», — зауважив Валерій Поваров.

Владислав Грищенко, радник Ario Law Firm, також порушив тему проведення НСРД без ухвали суду та навів приклади клопотань на проведення негласних слідчих дій, з якими ви можете ознайомитися тут.

Злата Симоненко,адвокат, партнер АО «Солодко і партнери», член РГК при НАБУ,  розглянула таке питання:

«Негласні слідчі (розшукові) дії дуже часто використовують і проти наших клієнтів, якими, наприклад, є судді, працівники правоохоронних органів тощо. Однією з гучних була справа, коли Артем Ситник розкрив НСРД та передав матеріали щодо Назара Холодницького до КДКП».

У дискусії взяв участь і Тарас Пошиванюк, член Ради Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права АПУ, партнер ЮК EQUITY, який теж поділився кейсами порушень при зборі доказів з боку правоохоронців.

Більше фото — на офіційній сторінці у Facebook, а також дивіться відео з прямої трансляції заходу за посиланням.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?