Позачерговий З’їзд членів Асоціації правників України прийняв нову редакцію Статуту АПУ
З’їзд відкрив Президент Асоціації правників України Ігор Шевченко, ознайомивши присутніх з порядком денним і членами Виборчої комісії, до складу якої ввійшли: Денис Бугай, член АПУ, адвокат; Тетяна Візантій, член АПУ, юрисконсульт ТОВ ТРК «Студія 1+1»; Ілля Костін, член АПУ, керуючий партнер ТОВ «Правовой альянс»; Тетяна Макарова, член АПУ, координатор законотворчої роботи АПУ; Руслана Музичко, член АПУ, віце-президент МЮК «Александров і Партнери»; Олексій Муравйов, член АПУ, суддя Вищого господарського суду України; Ірина Селиванова, член АПУ, доцент кафедри господарського права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого; Юлія Семеній, член АПУ, помічник адвоката АК «Коннов і Созановський»; Роман Титикало, член АПУ, заступник начальника управління з правових питань та роботи з боргами Державної акціонерної компанії «Укрресурси». Наголосимо, що члени виборчої комісії були обрані делегатами З’їзду одночасно й членами лічильної комісії.
Денис Бугай, голова виборчої комісії, відзначив, що процедура висування делегатів на позачерговий З’їзд повністю відповідала вимогам Статуту АПУ, а також проінформував присутніх, що загалом на З’їзді обрано 45 делегатів від відділень АПУ, з яких була присутня 41 особа.
Сергій Коннов, віце-президент АПУ, Голова робочої групи АПУ з напрацювання нової редакції Статуту АПУ, визначив основні новели Статуту, зауваживши, що вони сприятимуть кращій практичній реалізації його норм та підвищенню ефективності роботи Асоціації загалом. Так, у новій редакції Статуту АПУ передбачено розширення кола представництва у вищому органі Асоціації з метою залучення до його роботи представників державних правничих органів та інших правничих громадських організацій (за умови членства таких представників в АПУ). Як інші новели виступають заміна З’їзду АПУ іншим органом – Правничою асамблеєю зі статусом З’їзду, а також створення виборчої комісії для впорядкування виборів до органів Асоціації та її структурних підрозділів. Пан Коннов також зауважив, що під час підготовки змін до Статуту робоча група АПУ використовувала досвід міжнародних правничих організацій, які мають вже досить тривалу історію своєї діяльності, зокрема, таких як Міжнародна Асоціація Правників (IBA) та Американська Асоціація Правників (ABA).На З’їзді були розглянуті й прийняті до уваги поправки до нової редакції Статуту АПУ, надіслані членами Асоціації правників України Тетяною Макаровою (координатор законотворчої діяльності АПУ) та Володимиром Кравчуком (директор ЮФ «Універсалюс»). Слід зазначити також, що делегат Харківського відділення АПУ Роман Москаль ознайомив делегатів Позачергового З’їзду зі зверненням членів цього відділення, в якому наголошувалося на важливості та необхідності розробки регіональної політики АПУ. Це важливе питання буде обговорено на наступному З’їзді членів АПУ.Отже, після активного обговорення положень нової редакції Статуту делегати позачергового З’їзду членів АПУ прийняли Статут Асоціації в новій редакції з урахуванням деяких змін та поправок, унесених безпосередньо на З’їзді.
Зауважимо також, що згідно з Перехідними положеннями новоприйнятого Статуту делегати позачергового З’їзду членів АПУ є першими членами Правничої Асамблеї – вищого органу Асоціації, яка стане своєрідним «парламентом» АПУ та працюватиме у режимі сесій.