У ногу з часом: правильно використаний електронний доказ — підстава для задоволення позову
КИЇВ — 5 грудня 2018 року. Відбувся майстер-клас «Електронні докази в податкових спорах та кримінальних провадженнях», організований Комітетом АПУ з податкового та митного права.
Модерувала захід Тетяна Лисовець, Голова Комітету АПУ з податкового та митного права, адвокат, старший партнер АК «Соколовський і партнери». Спікером виступив Ігор Шевченко, радник IT/IP практики АК «Соколовський і партнери», Legal innovation Officer.
«Ми стрімко входимо у світ електронних технологій, але, на жаль, наші суди відстають від цієї тенденції. Електронні докази — тонка річ, що потребує додаткових знань. Багато юристів поки не розуміють суті таких доказів, а тому й не вміють правильно їх створювати, більш того — користуватися. Практика показує, особливо у кримінальних справах, що саме цей факт може стати підставою для програшу у суді або ж утруднення процесу доказування. Якщо все правильно зробити, то електронний доказ може стати вагомою підставою для задоволення позову. У тандемі з Ігорем ми почали працювати вже досить давно, ще задовго до того, як у Кодексі з’явилося поняття «електронний доказ», тому сьогодні хотілося б поділитися власним досвідом з учасниками», — зауважила пані Тетяна (з презентацією можна ознайомитися тут).
Разом експерти розглянули зміст, роль та види електронних доказів у податкових спорах та кримінальних провадженнях. Обговорили процедурні нюанси фіксації електронних доказів та їхні технічні аспекти. Порушили тему застосування електронних доказів, зокрема, зробили розбір на практичних кейсах: електронні докази при судовому оскарженні в податкових спорах та при розгляді кримінальних проваджень.
Також Тетяна Лисовець та Ігор Шевченко на практичних прикладах показали, як повинні взаємодіяти адвокат і технічний спеціаліст для результативного використання цифрових інструментів.