Денис Бугай розповів про виграшну стратегію практики WCC виданню «Український адвокат»
КИЇВ — 13 листопада 2018 року. \ Денис Бугай, партнер VB Partners, адвокат, Президент АПУ 2013 — 2017 рр. розповів у інтерв’ю виданню «Український адвокат» про особливості стратегії практики WCC, які втілює його компанія, роботу з клієнтами в умовах міжнародного розшуку, зміни в адвокатурі.
В інтерв’ю Денис Бугай розповідає про:
— переваги бутиковості для юридичного бізнесу;
— стратегію активного захисту, заяву про попереднє оскарження в Інтерпол;
— особливості роботи в умовах розшуку клієнта Інтерполом;
— методи захисту при затриманні клієнта в іншій країні;
— як добитися зняття з розшуку Інтерполу чи відмови у екстрадиції та ін.
Пропонуємо вам ознайомитися з основними тезами цього змістовного матеріалу:
«Стратегія бутиковості дозволяє значно економити ресурси, час, витрати на маркетинг, PR та офіс.
Адвокат повинен володіти особливими навичками — управлінням конфліктом та вмінням не втрачати мотивацію в агресивному середовищі.
Наш поточний пріоритет — клієнти з Європи та США, а також арбітражні процеси.
Рівень експертизи VB PARTNERS визнаний всіма національними та міжнародними рейтингами.
Постійна зміна політичних режимів у країні «обнуляє» попередні домовленості. Це теж формує розуміння важливості саме правової складової. Якщо закриття справи відбулося не в правовий спосіб, без належного правового обґрунтування, то це можливість його реанімувати.
Дуже часто українські слідчі та прокурори використовують Інтерпол як інструмент тиску. Вони видають достатньо формальну підозру, отримують у суді ухвалу про дозвіл на затримання з метою приводу для обрання запобіжного заходу.
У роботі зі справами з міжнародною складовою варто розглядати стратегію активного захисту: \ звернутися до Інтерполу ще до того, як це зробить український підрозділ. Правила обробки даних дозволяють звертатися із заявою про попереднє оскарження (preliminary appeal).
Не допустити постановку на розшук легше, ніж потім його скасувати через Комісію з контролю файлів Інтерполу. Цей інструмент працює. Ми маємо два успішні кейси лише за останній рік. Інтерпол відмовив у розшуку, відповідно клієнти можуть вільно пересуватися світом, а правоохоронці втратили важіль тиску та залякування.
При затриманні в іншій країні мета захисту — «змусити» суд звернути увагу та дати оцінку більш широкому колу наступних фактів:
1) Показати безпідставність обвинувачення, виокремити факти про безглуздість підозри, показати всі ключові помилки слідства, відсутність події злочину.
2) Довести відсутність права на справедливий суд. Довести, що клієнт у випадку його екстрадиції не матиме шансу на справедливий розгляд справи як на етапі слідства, так і на етапі судового розгляду.
3) Продемонструвати чисельність порушення прав затриманого. Необхідно довести, що слідство упереджене, непрофесійне та діє з порушеннями вимог щодо права на захист.
4) Вказати на невідповідність стандартам умов тримання у СІЗО та ризик тортур. Європейський суддя не відправить хвору людину помирати в СІЗО, де ліками від усіх хвороб є одна зеленка. Лише за першу половину 2016 року у Лук’янівському СІЗО померло 15 ув’язнених.
З метою доведення усіх цих фактів слід активно використовувати доповіді та звіти міжнародних і правозахисних організацій (Верховний комісар ООН з прав людини, Amnesty International, комітети Ради Європи, Уповноваженого ВР України з прав людини), а також повідомлення авторитетних ЗМІ (у тому числі іноземних).
Нам притаманна проактивна позиція в нашій роботі. Для VB Partners критерієм успішності проекту WCC є побудова тактики таким чином, щоб не допустити вручення підозри. Саме це дає старт незворотнім процесам, у тому числі — обранню запобіжного заходу. Всі події, які супроводжують підозру, негативно впливають як на репутацію власника/топ менеджера, так і на сам бізнес. Втрати можуть бути колосальними. Тому стратегія, що виключає можливість вручення підозри, є оптимальною для бізнесу».
Читайте повне інтерв’ю за посиланням.