Особливості спеціального досудового розслідування обговорили на засіданні Комітету

КИЇВ — 29 жовтня 2018. Питання порушення прав людини обговорили на засіданні Комітету кримінального та кримінально-процесуального права Асоціації правників України «Актуальні проблеми спеціального досудового розслідування». Модератором зустрічі був Євгеній Солодко, Голова Комітету, адвокат, керуючий партнер АО «Солодко і партнери». Експертом був Олександр Горошинський — адвокат, керуючий партнер АФ GORO legal.

Учасниками засідання були діючі юристи, студенти юридичних факультетів, яких цікавить ця тема.

«Питання спеціального досудового розслідування — актуальне, тому що абсолютно безвідповідально відбирати та розподіляти майно “попередників”. Як можна говорити, що цей, так званий, інститут відповідає правам людини, якщо її можуть заочно засудити та безпідставно позбавити майна, назвати злочинцем. Щодо осіб, що мали відношення до колишньої політичної еліти та зараз знаходяться за межами нашої держави, наразі застосовується інститут спеціального досудового розслідування. Мова йде про грабіж під дуже «апетитним» та «запашним» соусом. Людина, позбавлена можливості захищатися — це саме той момент, що суперечить правам людини», — висловився Євгеній Солодко.

Експерти дискутували із учасниками, і разом намагалися дійти спільного висновку.

Пан Олександр переконаний: «Усім прекрасно зрозуміло, що, коли клієнт не бере участі у досудовому розслідуванні, то майже неможливо дістатися до його бази. За таких умов, ми, захисники прав людини, не маємо змоги зібрати вдосталь інформації». З презентацією можна ознайомитись тут.

Учасники заходу «Актуальні проблеми спеціального досудового дослідження» зізналися, що дві години зустрічі промайнули, як одна хвилина. А все тому, що це була не «суха» лекція в університеті, а аргументована та насичена бесіда.

Committee News

Do you have an interesting idea for an event?