Насильство у діяльності поліцейських. Досвід та поради адвокатів

КИЇВ — 10 жовтня 2018 року. В АПУ відбулося засідання Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права АПУ «Насильство у діяльності поліцейських».

Поговорити про наболіле зібрались адвокати Валентин Рибін, Михайло Рейзин,партнер АО «Арго», Ігор Колесніков, керуючий партнер «АБ Колесников І.В. і Партнери», Євгеній Солодко, керуючий партнер АО «Солодко і партнери», та інші, не байдужі до теми гості.

Темами для обговорення були: насильство при затриманні співробітниками правоохоронних органів, насильство щодо свідків, малолітніх, родичів і захисника, приклади застосування насильства при затриманні та загальні правила фіксації захисником випадків застосування насильства і дії адвоката у зв’язку з цим.

Адвокати зазначили, що, не дивлячись на усі інструкції з питань конвоювання, утримання, допиту тощо, насильство при затриманні — це, на жаль, звичайна річ. Часто насилля застосовується до прибуття захисника. І якщо затриманому погрожували, то визнання факту насильства, навіть при явних і очевидних ознаках, не завжди легко від нього отримати. Тож завдання адвоката — завоювати довіру клієнта та зафіксувати усі порушення прав людини. Доповідачі звернули увагу, що насильство може бути як фізичним, так і психологічним. Крім того, часто від дій правоохоронців страждають також родичі затриманого.

Адвокати висловили думку, що застосування насильства у нашій державі — єдиний шлях підтримки правопорядку, інакше не вміють. Але це не означає, що з цим системним явищем не варто боротись.

Як зазначили доповідачі, адвокату необхідно не тільки бути готовим професійно захищати інтереси клієнта, але твердо визначитися зі своєю громадянською позицією з цього питання.

Тема на сьогоднішній день гостро актуальна, тож ми продовжимо обговорювати її у професійній спільноті. Долучайтеся до наших заходів, нам важлива ваша думка.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?