Публічна пропозиція в Україні — нова система координат

КИЇВ — 18 червня 2018 року. Комітет АПУ з корпоративного права та фондового ринку Асоціації правників України презентував проект Положення НКЦПФР «Про здійснення публічної пропозиції цінних паперів». Також гості мали нагоду дізнатися, як це працює у Лондоні.

Положення регулює порядок здійснення публічної пропозиції ЦП емітентом, оферентом, підготовки та подання на затвердження проспекту ЦП, внесення змін та доповнень до проспекту, погодження та оприлюднення проспекту ЦП.

Презентували проект Анна Бабич, Голова Комітету АПУ з корпоративного права та фондового ринку, партнер ЮФ Aequo, Максим Лібанов,Член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, та Микола Стеценко, член Ради Комітету АПУ з корпоративного права та фондового ринку, керуючий партнер AVELLUM.

На сьогоднішній день проект знаходиться на стадії публічного обговорення. Як зазначила Анна Бабич, він розроблений по аналогії з подібними документами в інших юрисдикціях та відповідає міжнародним стандартам. Максим Лібанов (скайп-зв’язком) розповів про філософію документа, причини його розробки, основні принципи, на яких ґрунтується документ.

Анна Бабич детально розкрила положення проекту. Порядок регулюватиме здійснення публічної пропозиції (ПП), підготовку проспекту, внесення змін до проспекту, погодження та оприлюднення проспекту.

Анна окреслила низку випадків, коли здійснюється ПП, а також навела перелік ситуацій, коли ПП не вимагає оформлення проспекту. В такому випадку роль Комісії полягає в тому, що вона отримує цю публічну пропозицію та публікує її у Переліку (без погодження).

ПП, яка вимагає оформлення проспекту, буде затверджуватися Комісією. В проспекті доступною мовою розкривається інформація про емітента та цінні папери. Термін дії проспекту — 12 місяців. Проспект викладається не довільно, а у певному затвердженому форматі.

Відповідальність за його зміст будуть нести керівник та усі особи, які готують інформацію (Комісії буде подаватися список таких осіб). Спікер розкрила поняття і зміст базового проспекту та зазначила, що затвердження проспекту Комісією — не гарантія вартості ЦП (деталі — у презентації Анни Бабич).

Микола Стеценко підготував доповідь про вихід на IPO на прикладі Лондонської фондової біржі. Для початку спікер нагадав, що таке ІРО та хто його може здійснювати.

«ІРО — це можливість для емітента, суттєві права, великі можливості та значна відповідальність», — зазначив Микола Стеценко. Доповідач навів перелік «за» і «проти» здійснення ІРО, окреслив учасників, детально описав процедуру виходу на ІРО (докладніше — у презентації Миколи Стеценка).

Учасники обговорення відмітили, що є ще декілька пропозицій на подання до проекту та закликали колег детально з ними ознайомитися та надати свої зауваження.

Долучайтеся до заходів АПУ — з нами завжди цікаво та корисно.

Do you have an interesting idea for an event?