Спори з трансфертного ціноутворення: прогнози, докази, найцікавіші кейси

КИЇВ — 28 лютого 2018 року. Комітет з податкового та митного права Асоціації правників України провів засідання, на якому обговорили актуальні тенденції судової практики з питань трансфертного ціноутворення.

Своїм досвідом ділилися Лариса Антощук, керівник практики з вирішення податкових спорів KPMG Law Ukraine, та Наталія Мусієнко, юрист практики з вирішення податкових спорів KPMG Law Ukraine. Модератором заходу виступила голова комітету АПУ з податкового та митного права Тетяна Лисовець, старший партнер АО «АК «Соколовський і партнери».

За статистикою, озвученою доповідачами на основі досліджень КПМГ, з вересня 2013 року до лютого 2018 року в Україні розглянуто 190 спорів з питань трансфертного ціноутворення, з них на користь платників податків вирішено 62%, тобто 113 справ. На що варто звернути увагу: найбільший відсоток позитивно розглянутих на користь платників справ — у касаційній інстанції.

Окрім статистичних даних, дослідження дозволило прийти до цікавих висновків, зокрема, що все частіше застосовуються нові підходи до збору доказової бази на основі нових правил Кодексу адміністративного судочинства, надаються нестандартні докази.

Також спікери спрогнозували загальні тенденції спорів з трансфертного ціноутворення на найближчі 2 роки. Детальніше з цією інформацією можна ознайомитись у презентації.

Експерти у своїх доповідях на прикладах реальних кейсів розглянули позиції сторін у спорах щодо порядку та строків подання звіту про контрольовані операції, щодо операцій з контрагентами з низькоподаткових юрисдикцій, щодо відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки» тощо.

Проблеми трансфертного ціноутворення, як зазвичай, викликали активне обговорення серед гостей засідання. Ми вдячні спікерам за змістовні доповіді та обмін досвідом з колегами. Сподіваємося незабаром продовжити практику обговорення спорів з ТЦ. Слідкуйте за нашими анонсами на сайті АПУ.

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES