У Києві відбулося засідання Форуму Партнерів Асоціації правників України, яке було присвячене окремим питанням корпоративності юридичного співтовариства України

КИЇВ — 25 червня 2009 року. В ресторані "Липський Особняк" відбулося засідання Форуму Партнерів Асоціації правників України, яке було присвячене окремим питанням корпоративності юридичного співтовариства України.

У заході взяли участь дванадцять партнерів юридичних фірм, серед яких Володимир Ващенко і Юлія Єригіна, партнери ЮК «Ващенко, Бугай і партнери», Валентин Загарія, керуючий партнер ЮФ «Спенсер і Кауффманн», Сергій Ігнатовський, партнер ЮФ «Саєнко Харенко», Микола Очкольда, керуючий партнер АК «Легитимус», Олександра Павленко, партнер ПГ «Павленко й Побережнюк», Олексій Резніков, партнер ЮФ «Magisters», Амінат Сулейманова, керуючий партнер ЮФ «AGA Partners», Євген Солодко й Олена Сотник, партнери АК «Солодко  й партнери», Оксана Чернобук, керуючий партнер ЮФ «Центр права», а також Володимир Дерев’янчук, старший партнер ЮБ «Дерев’янчук і партнери».

Відкрив засідання Микола Очкольда, який оголосив порядок денний зустрічі й регламент її проведення. Було запропоновано обговорити, яким чином юридичне співтовариство має реагувати на найбільш цинічні судові рішення, а також на інші дії, що зачіпають честь і гідність професії, окремого юриста або юридичного співтовариства в цілому.

Почав конструктивну дискусію Олексій Резніков, який  запропонував створити веб-ресурс, який би акумулював неоднозначні судові рішення,  надавав би можливість відкритого й анонімного обговорення, а також передбачав рейтингування суддів, залежно від того, наскільки часто рішення того або іншого судді потрапляють до списку сумнівних. При цьому пан Рєзников підкреслив, що юридична фірма, яка є публічною, не боїться коментувати подібні прояви відкрито, від свого імені. Тоді критика стає експертною, такою, що заслуговує уваги й довіри.

Учасники констатували, що сьогодні неправосудні рішення — явище досить розповсюджене. Ґрунтуючись на власному досвіді багато хто із присутніх підтвердив, що половина доказів, які досліджувалися суддею в засіданні й є в матеріалах справи, не аналізуються, не оцінюються й взагалі ніяк не відбиваються в рішенні. Навіть, незважаючи на те, що такі факти є підставою для апеляції  й скасування рішення в апеляційному порядку.

Також, у рамках зустрічі обговорювалася можливість створення незалежного наглядового органу при Верховному Суді України, який би займався моніторингом, вів статистику свідомо неправосудних рішень,  а також досліджував основні соціальні й правові фактори, які могли бути причиною прийняття таких рішень. На підставі такого дослідження орган готовив би відповідні зміни в законодавство.

У свою чергу, Євген Солодко виступив з декількома ініціативами: про створення при Асоціації правників України підкомітету, якому була б доручена розробка програми захисту членів АПУ від свавілля правоохоронних і інших органів,  а також про  проведення для членів Асоціації правників України курсу по юридичній самообороні.

Do you have an interesting idea for an event?