Виклики та проблеми корпоративного права. Обговорення в Одесі

ОДЕСА — 2 листопада 2017 року. Комітет АПУ з корпоративного права та фондового ринку спільно з регіональним Відділенням АПУ в Одеській області, Центром комерційного права, Одеським апеляційним господарським судом та Радою адвокатів Одеської області провели семінар, на якому обговорили існуючі проблеми корпоративного права України та новели законодавства у цій галузі.

З вітальним словом до гостей звернулися Марія Орлик, заступник голови Комітету АПУ з корпоративного права та фондового ринку, партнер CMS Reich-Rohrwig Hainz, Наталія Богацька, голова Одеського апеляційного господарського суду, голова ГО «Асоціація суддів господарських судів України», та Юрій Попов, головний експерт із правознавства Центру комерційного права.

Наталія Богацька зазначила, що дуже символічним є проведення заходу саме в Одесі, де корпоративне право брало свій початок та вже більше 200 років, з моменту створення першого Одеського комерційного суду, не втрачає своєї актуальності.

Після загального огляду широкого спектра проблем у корпоративному праві України обговорення почали зі складнощів у правозастосуванні і розгляді корпоративних спорів господарськими судами України. Досвідом та порадами поділилися Олексій Маловацький, член Вищої ради правосуддя, та Марина Мишкіна, суддя Одеського апеляційного господарського суду.

Про нюанси застосування нового законодавства, похідний позов та наслідки порушення правил, про значні правочини та правочини із заінтересованістю розповів Юрій Попов, головний експерт із правознавства Центру комерційного права.

Після перерви учасники продовжили обговорення проблем та новел корпоративного законодавства. Зокрема, Анна Зоря, заступник голови Комітету АПУ з корпоративного права та фондового ринку, партнер АО Arzinger, запропонувала аналіз Закону про обов’язковий викуп акцій (squeeze-out & sell-out) та надала загальний огляд законодавчих ініціатив щодо регулювання діяльності акціонерних товариств.

Значну частину семінару зайняло обговорення питань регулювання товариств з обмеженою відповідальністю. До дискусії долучився Олександр Байдерін, голова Комітету господарського права та процесу Ради адвокатів Одеської області, член Ради Відділення АПУ в Одеській області, адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії CLS, з оглядом сучасної практики застосування положень Закону про виключення учасників.

Пропозиції щодо вдосконалення регулювання товариств з обмеженою відповідальністю та вирішення багатьох проблемних питань, згаданих всіма спікерами заходу, надали Марія Орлик, Анна Зоря та Юрій Попов, які є співавторами проекту закону №4666 про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю. 

Спікери проаналізували положення проекту, що стосуються обмеження кількості учасників ТОВ, виключення учасника, входу та виходу з товариства, укладення корпоративних договорів, внесення вкладів у негрошовій формі, збільшення та зменшення статутного капіталу, debt-to equity swap та багато іншого.

Учасники семінару активно долучалися до обговорення зі спікерами, вели активну дискусію, ділилися власним досвідом і міркуваннями про те, чого саме очікувати компаніям у зв’язку зі змінами у регулюванні акціонерних товариств та товариств з обмеженою відповідальністю.

Насамкінець учасники семінару підбили підсумки обговорення та дійшли висновку, що корпоративне управління давно потребує оновлення. Залучення інвестицій, зокрема іноземних, ускладнюється тим, що норми українського законодавства не відповідають міжнародним стандартам і не захищають інтереси та фінанси інвесторів.

Асоціація правників України активно долучається до удосконалення правового поля у галузі корпоративного права та закликає всіх зацікавлених до участі у наших заходах. Анонси та новини АПУ ви знайдете на сайті та сторінці у Фейсбук.

Принагідно висловлюємо подяку за гостинність Одеському апеляційному господарському суду.

Do you have an interesting idea for an event?