Пройшли змагання Ліги студентів АПУ "Друга національна модель Верховної ради України"
Одеса. 17-18 листопада 2007 року пройшли змагання Ліги студентів АПУ "Друга національна модель Верховної ради України"
Моделювання діяльності різних міжнародних організацій, таких як ООН, СОТ є популярною формою навчання та підготовки студентів-правників. Не менш цікавим видається відтворення діяльності національних законотворчих органів. Саме тому Лігою студентів Асоціації правників України та Студентським науковим товариством ОНЮА вже вдруге було проведено Національну Модель Верховної Ради України. Друге скликання „молодих депутатів” відбулось 17-18 листопада в стінах Одеської національної юридичної академії.
Основним завданням заходу стало імітаційне моделювання діяльності законодавчого органу нашої держави. Студенти пройшли всі етапи прийняття закону Верховною Радою – роботу в партіях, комітетах, три читання. На розгляд було винесено законопроект „Про Президента України”.
Основним нововведенням другого скликання Моделі ВРУ стало те, що для участі були запрошені лише студенти-правники. Тим самим було показано певний вектор можливого та необхідного розвитку Верховної Ради. Адже парламент, як єдиний законодавчий орган нашої держави, повинен, передусім, утворюватись саме з юристів, які мають знання в галузі юриспруденції, досконало володіють юридичною технікою та можуть правильно врегулювати ті чи інші суспільні відносини.
Незважаючи на таке обмеження, організаційний комітет отримав більше 60 заявок на участь в моделюванні. З огляду на це навіть довелось проводити відбір серед студентів, які бажали прийняти участь в даному заході. Серед учасників Моделі ВРУ були представники 14 вищих навчальних закладів України з Волині, Києва, Харкова, Дніпропетровська, Ірпені, Донецька, Запоріжжя, Бердянська, АРК, Миколаєва, Сум та Одеси.
Для написання проекту закону була запропонована постатейна план-схема, побудована з урахуванням структури та змісту законопроектів, які були подані до Верховної Ради України. На її основі студентами було розроблено та подано на розгляд умовних політичний партій (консервативної, демократичної, ліберальної), власні варіанти законопроекту «Про Президента України». В результаті роботи кожної партії для розгляду в першому читанні було винесено три проекти, які були детально досліджені в комітетах ВРУ: з питань регламенту, з питань державного будівництва, з питань правової політики.
В ході першого читання було заслухано авторів законопроектів, а також глав відповідних комітетів, які охарактеризували кожен проект та відповіли на всі питання „парламентарів”. Після обговорення шляхом голосування за основу для подальшої роботи в наступних читаннях було обрано законопроект, поданий на розгляд консервативною партією.
Під час другого та третього читання відбулося постатейне обговорення, внесення змін і доповнень до прийнятого в першому читанні законопроекту, а також постатейне голосування та голосування за проект в цілому.
Партнерами Другої Всеукраїнської Моделі Верховної Ради України виступили юридичні фірми «АНК», «Міжнародна юридична служба», «Юрлайн» та ТОВ «Крафт»
Після закінчення роботи Моделі було визначено найкращих координатора партії та комітету – Ірина Сахарук (Одеська національна юридична академія), опозиціонера – Анастасія Скиба (Донецький національний університет), оратора – Євген Сухомлин (Азовський регіональний інститут управління ЗНТУ), автора законопроекту – Євген Волков (Запорізький національний університет), а також символ Моделі – Сергій Гула (Університет економіки та права «КРОК») та Євген Мухін (Одеська національна юридична академія).
Загалом „депутати” попрацювали достатньо ефективно, оскільки результатом дводенної роботи стало таки прийняття закону. Студенти своєю працьовитістю та наполегливістю показали нашим законодавцям, як потрібно працювати для того, щоб якнайшвидше врегулювати на законодавчому рівні спірні питання, що виникають в усіх сферах суспільного життя.