Відбувся Всеукраїнський круглий стіл з ректорами та деканами вищих юридичних навчальних закладів України

20 листопада 2007 року відбувся Всеукраїнський круглий стіл з ректорами та деканами вищих юридичних навчальних закладів України, який зібрав у Києві у стінах прес-центру Всеукраїнської мережі Ліга Закон не тільки представників адміністрацій провідних ВНЗ, а й учасників з числа Асоціації правників України, Американської асоціації юристів, Посольства США в Україні, Координаційної ради молодих юристів при Міністерстві юстиції України, засобів масової інформації.

Модератором кругло столу виступила керівник проекту Ліги студентів АПУ по покращенню вищої юридичної освіти Юля Сало, голова напряму «Семінари, конференції, юридичні змагання та конкурси» Ліги студентів АПУ. 

Захід відкрив Андрій Манорик, в. о. виконавчого директора Асоціації правників України, який щиро привітав учасників, зазначив, що одним із напрямків діяльності Асоціації є покращення юридичної освіти в Україні.

Так, жваві та конструктивні дискусії виклало обговорення навколо проблем оновлення стандартів юридичної освіти, проблем матеріального, навчально-методичного та інформаційного забезпечення ВНЗ, запровадження Болонського процесу навчання. Усі учасники круглого столу погодилися, що юридична освіта в Україні потребує якнайшвидшого реформування й змін на законодавчому рівні. Зокрема, Закон України «Про вищу освіту» не відповідає викликам сучасного стану правничої освіти, а існуючі стандарти вже давно вимагають оновлення. Тетяна Варфоломеєва, ректор Академії адвокатури України, зазначила: «Міністерство освіти і науки потребує нашої допомоги».

В’ячеслав Бігун, голова Координаційної ради молодих юристів при Міністерстві юстиції України, головний редактор видання «Юридична газета», у своїй доповіді підкреслив, що студенти та громадськість не вдоволені сьогоднішнім станом та якістю юридичної освіти у країні. Окрім того, студенти ще не визначилися, яка система краща: «стара радянська» чи Болонська, що говорить про нерозуміння переваг та недоліків нового процесу навчання. Також В.Бігун підкреслив, що у вітчизняній юридичній освіті ще не визначено, за якою моделлю слід навчати: «моделлю судді» чи «моделлю адвоката», які відрізняються своєю направленістю та методикою викладання. Однак «модель правника», притаманна ВНЗ України, також має право на існування.

Юрій Нікітін, декан юридичного факультету Національної академії управління, окреслив основні шляхи подолання проблем в методології викладання на юридичних факультетах  та поділився досвідом свого ВНЗ.

У рамках заходу Дмитро Салмін, голова Ліги студентів АПУ, нагородив переможців Всеукраїнського конкурсу есе «Болонський процес для юридичної освіти». Так, за результатами конкурсу, визначеними експертами з числа викладачів юридичного факультету Львівського національного університету ім.І.Франка, місця були розподілені наступним чином: 1 місце – Комарук Інна, студентка 4 курсу Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім.Тараса Шевченка; 2 місце – Теліпко Владислав, студент 3 курсу Київського національного університету ім.Тараса Шевченка; 3 місце – Шпакова Ольга, студентка 6 курсу Одеської національної юридичної академії.  

Цей захід, організований Лігою студентів Асоціації правників України та Всеукраїнською мережею Ліга Закон за щедрої підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, став підсумком у проекті Ліги студентів АПУ «Перший крок до кращої правничої освіти». Однак це зовсім не означає, що молодіжне крило Асоціації правників України припинить діяльність з реформування юридичної освіти в Україні, а навпаки, збільшить свої зусилля на цьому нелегкому шляху і зробить усе можливе, щоб українська правнича школа стала конкурентоспроможною на світовому ринку.

Do you have an interesting idea for an event?