Комітет з міжнародного права Асоціації правників України провів круглий стіл на тему «Суди та Арбітражі: співвідношення і конфлікт повноважень, взаємодія в процесі»

Київ. 3 грудня 2007 року комітет з міжнародного права Асоціації правників України провів круглий стіл на тему «Суди та Арбітражі: співвідношення і конфлікт повноважень, взаємодія в процесі».

Модератором та ініціатором даного заходу виступила Олена Балбекова, керівник групи міжнародних проектів ЮФ "Воропаєв та партнери".

Доповідачами круглого столу стали Крістер Судерлунд, партнер ЮФ «Vinge» (Швеція), член Правління Арбітражного Інституту при Торговій Палаті м. Стокгольм; Марта Хомяк, радник ЮФ «Магістр та Партнери»; Іванна Доріченко, старший юрист ЮФ «AGA Partners»; Ярослав Петров, юрист київського офісу «CMS Cameron McKenna», репортер «KluwerArbitration.com» від України; Світлана Романова та Ганна Штепа, юристи київського офісу «Baker & McKenzie – C.I.S. Limited».

Почесними експертами даного заходу виступили Побірченко Ігор Гаврилович, Голова Міжнародного комерційного арбітражного суду і Морської арбітражної комісії при Торгово-Промисловій Палаті України, який визнаний одним із найавторитетніших фахівців у галузі міжнародного комерційного арбітражу та Сліпачук Тетяна Володимирівна, асоційований партнер ЮФ «Василь Кисіль та партнери», провідний науковий співробітник НДІ приватного права та підприємництва АпрНУ.

Круглий стіл розпочався з привітання учасників та вступної промови Олени Балбекової, Голови Комітету Асоціації правників України з міжнародного права, керівника групи міжнародних проектів ЮФ «Воропаєв та Партнери» та Олександра Мартиненко, партнера київського офісу міжнародної юридичної компанії CMS Cameron McKenna, яка виступила партнером цього заходу.

Після вступного слова, першим доповідачем виступила Іванна Доріченко, старший юрист ЮФ «AGA Partners». Тема доповіді та подальшого обговорення звучала наступним чином «Участь судів в міжнародному комерційному арбітражному процесі: можливість чи необхідність?». Пані Іванна ознайомила учасників із загальними поняттями комерційного арбітражу, основними міжнародними органами та базовими міжнародними джерелами, що регулюють питання комерційного арбітражу. Після жвавого обговорення висвітленої теми експерти та учасники дійшли висновку, що участь судів в міжнародному комерційному арбітражному процесі є скоріше необхідністю, ніж можливістю, але більш доцільним є застосування такого терміну як «сприяння судів міжнародному комерційному арбітражу». Крім того, було зазначено, що на даний момент процесуально сприяння арбітражу практично не урегульовано на законодавчому рівні, що ускладнює становище юристів по даному питанню.

Другою за програмою стала доповідь на тему «Вплив виключної підсудності справ судам України на підвідомчість спорів міжнародному комерційному арбітражу» Ярослава Петрова, радника Ліги студентів АПУ, юриста київського офісу міжнародної юридичної фірми «CMS Cameron McKenna». Акценти були розставлені на аналіз статті 77 ЗУ «Про міжнародне приватне право», а саме проблеми, які виникають при тлумаченні даної статті та застосуванні її на практиці. В доповіді було проведено аналіз міжнародного та українського законодавства, які торкаються даного питання. Наприкінці доповідачем були зроблені висновки та надано кілька практичних рекомендацій щодо визначення арбітрабільності спору.

По завершенні доповіді, учасників засідання було запрошено на каву-брейк, під час якої всі мали змогу поспілкуватися в неформальній обстановці та обговорити питання першої частини Круглого столу.

Друга частина Круглого столу виявилося не менш цікавою, ніж перша, оскільки на засідання завітав з промовою почесний гість Крістер Судерлунд, який на сьогодні є одним із найавторитетніших експертів з питань комерційного арбітражу у світі.

Після перерви на розгляд слухачів була запропонована тема «Взаємодія суду та арбітражу при об’єднанні справ у міжнародному комерційному арбітражі», співдоповідачами по якій виступили Світлана Романова та Ганна Штепа, юристи Київського офісу представництва «Бейкер і Макензі Сі.Ай.Ес. Лімітед».

Наступною для обговорення стала доповідь «Арбітраж за межами України: можливості та наслідки звернення до суду в ході арбітражного процесу. Приклади з практики на різних стадіях арбітражного процесу» Марти Хомяк, радника ЮФ «Магістр та Партнери». Пані Марта яскраво проілюструвала предмет своєї доповіді на конкретному прикладі з практики, що ні абияк зацікавило слухачів саме практичними аспектами даної справи.

І нарешті кульмінацією Круглого столу Комітету з міжнародного права АПУ став виступ Крістера Судерлунда, партнера МЮФ «Вінге» (Швеція), члена Правління Арбітражного Інституту при Торговій Палаті м. Стокгольм. Доповідь пана Крістера на тему «Національні суди та міжнародний арбітраж: результати роботи Робочої групи ЮНСІТРАЛ відносно забезпечувальних заходів в міжнародному комерційному арбітражі» була англійською мовою, яка за побажанням слухачів велася без перекладу.

По закінченні пані Олена окреслила підсумки Круглого столу і запросила учасників до фуршету для спілкування і обговорення всіх висвітлених питань в неформальній обстановці.

Do you have an interesting idea for an event?