Нейротехнології: експертна розмова з дослідником

КИЇВ – 22 травня 2017 року. Комітет АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету провів семінар в рамках проекту «How does IT work?», де обговорили особливості функціонування нейротехнологій.

Своїм досвідом та знаннями з правниками поділився Микита Лук’янець, дослідник у сфері нейротехнологій, який приїхав із Франції, де зараз закінчує PhD-проект у сфері нейробіології. Модерував дискусію Микита Полатайко, голова Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, юрист, координатор ІТ-практики ЮФ Sayenko Kharenko.

Під час заходу учасники дізналися про особливості функціональної організації мозку, а також ознайомились із останніми проектами, які працюють над удосконаленням взаємодії людини з комп’ютером. За словами експерта, в одному кубічному мікрометрі людського мозку можна знайти майже 10 тис. клітин. Для порівняння, найпотужніші комп'ютери мають верхній показник в кількості 10 тис. штучних нейронів.

Окрім цього, правники проаналізували сучасний стан штучного (АІ) та доповненого (ІА) інтелекту (різниця між цими поняттями в тому, що IA фокусується на взаємодії людей і комп’ютерів, тоді час як АІ — лише на комп’ютерах). Зокрема, вже існують різноманітні інвазивні та неінвазивні інтерфейси. Так, за допомогою інвазивного інтерфейсу можна лікувати хворобу Паркінсона (за допомогою стимуляції підкірки головного мозку з певною частотою). Неінвазивний інтерфейс може надати можливість, наприклад,  знерухомленій людині думкою повертати коляску вліво або вправо або користуватись клавіатурою, друкуючи таким способом зі швидкістю 8 знаків в хвилину.

За словами спікера, незабаром стрімкий розвиток ринку нейротехнологій дасть суспільству великі можливості, оптимізуючи мозкові процеси і загалом реальність навколо. Так, вже у 2020 році очікується значне впровадження новітніх розробок.

Жваву дискусію серед учасників викликало питання етики майбутнього, адже наразі існує досить високий ризик того, що технології та винаходи можуть бути використані з метою маніпуляції людьми. Окрему увагу приділили аналізу питання визначення та захисту прав інтелектуальної власності у випадку, коли об’єкт ІВ створюється за допомогою штучного інтелекту.

Слідкуйте за подіями Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету і надсилайте свої пропозиції і побажання на адресу: komitet@uba.ua.

Do you have an interesting idea for an event?

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES