Правники проаналізували виконання рішень іноземних судів в Україні

КИЇВ — 22 березня 2017 року. Комітет АПУ з альтернативних вирішень спорів провів засідання, присвячене обговоренню практичних аспектів визнання та виконання рішень іноземних судів в Україні.

Своїми знаннями та досвідом з учасниками ділились Олександр Волков, заступник голови Комітету АПУ з альтернативних вирішень спорів, юрист ЮБ ЄПАП Україна, та Олексій Маслов, юрист Avellum. Модерував дискусію Сергій Уваров, старший юрист Avellum.

Під час заходу учасники проаналізували практику визнання та виконання рішень іноземних судів за міжнародними угодами України. Розпочали із аналізу вітчизняного законодавства та міжнародних договорів, які регулюють відносини у цій сфері. Окрему увагу звернули на деякі моменти використання їх певних положень та співставлення між собою.

Далі про суть принципу взаємності, історію його виникнення та підходи до розуміння розповів пан Олексій. Зокрема, доповідач зазначив, що незважаючи на те, що цей принцип є досить дивною юридичною конструкцією, оскільки мало врегульований, на практиці він працює, як потрібно.

Також присутні детально проаналізували судову практику використання принципу взаємності в Україні та світі. Окрім цього, розглянули основні тенденції у застосуванні та найпоширеніші підстави для відмови у визнанні іноземних судових рішень.

Долучайтеся до діяльності Комітету АПУ з альтернативних вирішень спорів та надсилайте свої побажання і пропозиції на адресу: komitet@uba.ua.

Do you have an interesting idea for an event?