Кримінально-правові ризики для юристів — як запобігти?

КИЇВ — 20 березня 2017 року. Комітет АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права провів засідання, на якому обговорили кримінально-правові ризики, з якими стикаються адвокати під час професійної діяльності.

Своїм досвідом з колегами поділився Євгеній Солодко, голова Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права, керуючий партнер АО «Адвокатська група «Солодко і партнери».

Під час заходу пан Євген розповів про можливі кримінально-правові ризики для юриста, а також навів приклади з реальних кейсів. За його словами, кримінально-правовий ризик може спіткати юриста будь-де і будь-коли, тому завжди варто бути уважним та обережним. Так, працюючи з клієнтом, слід бути готовим до обшуку у власному офісі, негласних слідчих (розшукових) дій, виклику на допит і навіть одночасний допит з клієнтом.

Крім того, незадоволений клієнт може звинуватити юриста у завідомо неправдивій інформації про факт надання послуг або їх час, тому краще мати підтвердження, фіксуючи свої дії. Також, проводячи переговори у справах про виконання договірних зобов’язань, повернення боргу, майна чи майнових прав, варто слідкувати, щоб законні вимоги не перетворилися на прямі погрози.

Аби запобігти можливим кримінально-правовим ризикам, пан Євген порадив кілька моментів. Зокрема, перед прийняттям доручення від потенційного клієнта можна провести власне розслідування, також варто старатись не бути свідком юридичних фактів, фіксувати хід переговорів з опонентами на технічні засоби та користуватися сучасними технологіями.

Слідкуйте за діяльністю Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права та надсилайте свої побажання і пропозиції на адресу: komitet@uba.ua.

Committee News

Do you have an interesting idea for an event?