Загадковий Делавер — що варто знати?

КИЇВ — 15 березня 2017 року. Комітет АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету провів засідання, на якому обговорили особливості ведення бізнесу у штаті Делавер.

Своїм досвідом з аудиторією ділилися Катерина Мамико, одна з провідних стартап-юристів в Україні, та Наталія Соломахіна, керівник юридичного департаменту інвестиційної компанії Digital Future. Модерував дискусію Микита Полатайко, голова Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, юрист, координатор ІТ-практики ЮФ Sayenko Kharenko.

Під час заходу правники намагалися з’ясувати причини популярності штату Делавер як юрисдикції для технологічних проектів. За словами пані Катерини, у цьому штаті, в основному, реєструються ті стартапи, які власне існують на американському ринку. Крім того, під стартапом тут мається на увазі компанія (не обов’язково зареєстрована юридично), основною ціллю якої є швидкий розвиток і вихід на IPO або ж продаж.

«Делавер — це магія. У всьому світі він вважається стандартом корпоративного права, оскільки тут швидко і легко реєструватись, хоча це не зовсім так. Також Делавер люблять інвестори, щоправда, не всі. Вірніше, не обов’язково всі — можна легко знайти українського інвестора, який залюбки буде інвестувати в компанію, скажімо, на Кіпрі, і все буде добре», — говорить пані Катерина.

У штаті Делавер досить просто з податковими звітами. Так, тут не потрібно подавати їх щокварталу чи щомісяця — достатньо одного разу в рік. Зручно також реєструвати компанію, адже майже все можна зробити онлайн, а особиста присутність потрібна тільки при відкритті банківського рахунку. Однак, не зважаючи на ці позитивні моменти, спікери радять не зациклюватися лише на одному Делавері, адже є й інші не менш зручні юрисдикції.

Розповідаючи про Делаверську LLC (Limited Liability Company), пані Наталія зауважила, що це унікальна свого роду юридична особа, адже є сумішшю корпорації та партнерських відносин, де члени несуть відповідальність у розмірі своїх внесків, а персональна відповідальність, як у партнерстві, відсутня. LLC чимось схожа на нашу ТОВ, проте є певні нюанси в оподаткуванні. Крім того, управління в LLC регулюється договором між учасниками і немає якогось спеціального закону з цього приводу.

«Обираючи між С Corp. та LLC, варто звернути увагу на необхідність залучення інвестора та чи планує в майбутньому компанія виходити на IPO або продаж. Якщо так, доцільніше буде зупинитись на С Corp., в інших випадках краще оформлювати LLC», — порадила пані Наталія.

Також спікери порадили не залишати напризволяще компанії, які зареєстровані у Делавері та з якихось причин стали непотрібними. Так, через певний проміжок часу штат їх все ж ліквідує, проте за той час, поки вони все ще існуватимуть, до них можуть позиватись інші особи. Аби цього уникнути, компанії краще відразу закрити.

По завершенню учасники ще довго не відпускали експертів, ставили різноманітні запитання щодо реєстрації та супроводу компаній у Делавері. Щиро вдячні всім за жваву дискусію!

Презентації заходу:

Чому? Як? Що далі?

LLC in Delaware

Відео можна переглянути за посиланням.

Нагадуємо, що наступна частина обговорення відбудеться 23 березня. Деталі за посиланням.

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES