Необхідність корпоративного договору – фахова дискусія

КИЇВ – 23 грудня 2016 року. Завершив роботу круглий стіл на тему «Корпоративний договір: доктрина та зарубіжний досвід».

Ініціатором зустрічі виступив Вищий господарський суд України у співпраці з Асоціацією правників України, Центром комерційного права і Національною академією правових наук України.

Відкриваючи захід,  Валерій Картере, суддя ВГСУ, зазначив, що тема впровадження в Україні корпоративних договорів була найбільш дискусійною серед експертів у галузі корпоративного права. Водночас учасники круглого столу підтримали думку, що важливим є вироблення єдиної позиції, адже правове регулювання корпоративних відносин відстає від законодавства європейських країн не на один десяток років.

Далі продовжила Валентина Васильєва, директор Юридичного інституту Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, розповівши про наукові доробки лабораторії корпоративного права, яка працює на базі закладу. Серед іншого вона зазначила, що корпоративний договір слід відрізняти від договору корпоративного управління. Такі договори мають ряд особливостей, наприклад, сторонами такого договору можуть бути лише власники корпоративних прав, а сама юридична особа не може бути стороною такого договору. Предметом корпоративного договору є управління корпоративними правами. На думку пані Валентини корпоративні договору найбільш схожі з договорами про спільну діяльність.

Окрім цього, під час обговорення Сергій Юргелевич, консультант Центру комерційного права, ознайомив присутніх із світовим досвідом правовідносини, що виникають з укладання корпоративних договорів. Зокрема, розглянули історію розвитку інституту корпоративних договорів у США, Великобританії та Німеччині.

Положення, які б регулювали правовідносини, що виникають на підставі укладення корпоративного договору, міститься у законопроектах № 4666 «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» та № 4470 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів». «Запит на подібний акт у бізнесовому середовищі є. Ми можемо експериментувати, але якщо буде прийнято відповідне законодавство, це стане опорою для інвесторів», – зазначив Микола Стеценко, керуючий партнер ЮФ Avellum.

Do you have an interesting idea for an event?

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES