Про захист IP у США з перших вуст
КИЇВ — 07 грудня 2016 року. Комітет АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету провів зустріч з американським ІТ-юристом.
Своїми знаннями ділився Леонід Гурьєв, юрист ЮФ MG-IP (США), модерували дискусію Марія Ортинська, патентний повірений України, адвокат, директор IPStyle, та Микита Полатайко, голова Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, юрист, координатор ІТ-практики ЮФ Sayenko Kharenko.
Під час дискусії пан Леонід розповів про види захисту інтелектуальної власності, зауваживши, що IP є важливим активом компанії і надає конкурентну перевагу в бізнесі. Окремо спікер зупинився на патентах. За його словами Верховний Суд США приблизно кожні п'ять років звужує і змінює «патентні правила гри». Як приклад спікер навів справу Alice v CLS Bank (введені більш суворі правила щодо отримання патентів на програмне забезпечення). Також пан Леонід зазначив, що патентні справи найскладніші і найдорожчі, зокрема досить великі витрати на експертів і юристів у цій сфері.
Також пан Леонід розповів про авторське право в США. Так, об’єкт авторського права повинен володіти мінімальним рівнем оригінальності. Спікер зауважив, що в Америці теж складно довести розмір понесених збитків, тому для цього часто використовують експертів, які математично все прораховують. Що стосується торгових марок, то в США права на них починають діяти з початку використання, а не реєстрації. Тобто права на ТМ належать тому, хто перший почав її використовувати. Пан Леонід радить не зволікати з реєстрацією ТМ, адже якщо ви зареєстрували марку, то опонент не може сказати, що йому про це не відомо — він може зробити пошук. За його словами, у США багато справ про порушення права на ТМ вирішуються на рівні юристів, оскільки судовий розгляд дуже дорогий.
По закінченні присутні ще довго не відпускали гостя, цікавлячись нюансами реєстрації та захисту інтелектуальної власності в США, заходами запобігання помилок.
Щиро вдячні всім учасникам за жваву дискусію!
Презентацію заходу можна переглянути за посиланням.
Долучайтеся до діяльності Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету! Також чекаємо Ваших ідей і пропозицій на адресу: komitet@uba.ua.