Як правильно обрати іноземну юрисдикцію?

КИЇВ — 16 листопада 2016 року. Комітет АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету провів чергове засідання, присвячене обговоренню особливостей різних юрисдикцій для створення іноземних компаній.

Своїм досвідом та знаннями ділилися: Василь Міщенко, юрист AEQUO, Андрій Сидоренко, юрист CMS Reich-Rohrwig Hainz, Катерина Грабовик, юрист ICF Legal Service, та Анна Кухар, адвокат, спеціаліст з міжнародного структурування. Модерувала дискусію Олена Вардамацька, заступник голови Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, юрист, голова IP/IT-практики «Вольф Тайс».

Під час заходу учасники ознайомились із основами реєстрації іноземної компанії, розглянули цілі реєстрації такої компанії, особливості вибору банку для неї та процедуру відкриття банківського рахунку. Крім того, проаналізували різницю між офшором та оншором. Так, термін «офшор» зазвичай застосовується до компаній, зареєстрованих у країнах з пільговим оподаткуванням, а «оншор» — до компаній або юрисдикцій (територій), законодавство яких не передбачає звільнення від податків, але при виконанні певних умов таким компаніям надаються податкові пільги.

Не залишили поза увагою й основні аспекти правового регулювання інвестування за кордон. Проаналізувавши, що, власне, відноситься до іноземних інвестицій, а що ні, правники визначили, що іноземними інвестиціями є: створення юридичної особи за кордоном, придбання корпоративних прав, цінних паперів іноземних емітентів та придбання нерухомості, що знаходиться за кордоном. Крім того, учасники ознайомились із переліком документів, потрібних для одержання ліцензії для фізичних та юридичних осіб.

Далі обговорили особливості вибору юрисдикцій для реєстрації іноземної компанії та проаналізували податкові пільги для IT-бізнесу в різних юрисдикціях. Також розглянули нюанси режиму IP Box — спеціального пільгового податкового режиму, що застосовується країнами до доходів від деяких об’єктів інтелектуальної власності. Крім того, присутні проаналізували «сприятливість» окремих юрисдикцій для IT-бізнесу.

На завершення учасники ознайомились із структуруванням «у дії» та розглянули приклади структур залежно від типу бізнесу.

Щиро вдячні всім учасникам за активність та жваву дискусію! Принагідно дякуємо KPMG Ukraine за гостинність і допомогу у проведенні зустрічі!

Презентації заходу доступні за посиланням.

Слідкуйте за подіями Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету та надсилайте свої пропозиції і побажання на адресу: komitet@uba.ua.

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES