Арбітрабельність суперечок — дискусія на Комітеті

КИЇВ 04 жовтня 2016 року. Комітет АПУ з альтернативних вирішень спорів провів засідання, на якому обговорили практичні аспекти арбітрабельності суперечок.

Доповідачами виступили: Дмитро Доненко, старший юрист Engarde, Олена Перепелинська, партнер Integrites, та Сергій Уваров, старший юрист «Авеллум». Модерувала дискусію Ірина Назарова, голова Комітету АПУ з альтернативних вирішень спорів, адвокат, партнер АК ENGARDE.

Під час заходу учасники ознайомились із поняттям арбітрабельності, яке безпосередньо не вживається ні в законодавстві, ні в судовій практиці України. Інститут арбітрабельності є одним із ключових у міжнародному комерційному арбітражі, адже обумовлює процесуальну дійсність арбітражної угоди та можливість виникнення компетенції в арбітражі взагалі. За допомогою цього терміна окреслюється коло спорів, що входять до компетенції третейських судів та можуть бути предметом третейського розгляду.

Далі розглянули критерії арбітрабельності суперечок у різних країнах та недоліки правового регулювання цього питання в Україні. Окрему увагу приділили обговоренню нюансів арбітрабельності суперечок, пов’язаних із банкрутством та у контексті кримінально-правових аспектів.

Презентації заходу:

Критерії арбітрабельності суперечок в різних країнах. Недоліки правового регулювання питання арбітрабельності в Україні — Олена Перепелинська

Do you have an interesting idea for an event?