Медіація як спосіб вирішення корпоративних і комерційних спорів

КИЇВ — 08 вересня 2016 року. Комітет АПУ з альтернативних вирішень спорів провів засідання, присвячене обговоренню доцільності використання медіації при вирішенні корпоративних та комерційних спорів.

Спікерами виступили: Марина Грицишина, менеджер департаменту правового забезпечення ТОВ «Вінд Пауер», Оксана Ільченко, партнер, керівник практики злиттів і поглинань та корпоративного права ЄПАП Україна, Юрій Нечаєв, радник корпоративної практики Avellum. Модерував дискусію Олександр Волков, заступник голови Комітету з альтернативних вирішень спорів, юрист практики міжнародних арбітражних і судових спорів ЄПАП Україна.

Під час засідання учасники ознайомились із правовим регулюванням медіації в Україні та країнах Європи та обговорили практичні особливості і механізми її застосування.

У всьому світі медіація є однією з найпопулярніших форм врегулювання конфліктів. Медіація (від лат. mediation — посередництво) — це приватне та конфіденційне використання посередників для виходу з конфліктної ситуації. Вона дає можливість уникнути втрати часу в судових розглядах та додаткових і непередбачуваних матеріальних витрат.

Розглядаючи успішні прецеденти застосування медіації для управління конфліктами в міжнародних компаніях, учасники дійшли висновку, що медіація є дієвим засобом для урегулювання корпоративних конфліктів. Крім того, було зауважено, що доцільність застосування медіації в Україні як способу вирішення конфліктів підтверджується активною підтримкою медіації ЄС.

Do you have an interesting idea for an event?