То що ж таке Big Data?

КИЇВ — 17 червня 2016 року. Комітет АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету провів черговий семінар у межах проекту «How does IT work?». Цього разу правники говорили про принципи роботи Big Data.

Своїми знаннями з учасниками поділився Роман Захаров, CBDO & Co-founder SoftCube LLC, з 10-річним практичним досвідом у сфері Machine Learning. Модерував дискусію Микита Полатайко, голова Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, юрист, координатор ІТ-практики ЮФ Sayenko Kharenko.

Розпочали засідання з визначення, що таке, власне, Big Data. «Точного визначення Big Data немає. Це явище. Big Data — це як Ренесанс», — зазначив пан Роман.

Загалом, визначення «великі дані» можна спростити до класичного, досить популярного, американського визначення 3V: Volume (величезні обсяги інформації, з якими традиційні системи не можуть справитися), Velocity (величезна швидкість їхньої зміни, отримання в першу чергу) і Variety (різноманітність).

За словами експерта, великі дані неможливо зберігати — отримали базу даних, і наступні кілька років спокійно її використовуємо — ні, Big Data змінюються надзвичайно швидко і їх треба обробляти зараз і сьогодні.

Дані можуть бути як традиційними, реляційними базами даних, які поділені на таблички, кожна з яких, у свою чергу, складається зі стовпчиків та рядочків. Все структуровано: тільки числа, тільки назви, тільки дата і час. Однак це не стосується великих даних, адже тут лише невелика частинка є структурованими даними, а решта — ні. Ними можуть бути текст, відео, аудіо, дані з датчиків, потоки даних, інформація соціальних мереж — що завгодно. Водночас зростає кількість джерел, з яких надходить інформація (телефони, відеокамери, соціальні мережі, різноманітні системи, взаємопов’язані між собою).

«Big Data, зазвичай, не задається запитаннями, як, наприклад, в бізнес-аналітиці, а лише знаходить патерни (закономірність, зв’язок між чимось)», — зауважив пан Роман.

Під час заходу учасники також ознайомилися з принципами машинного аналізу даних, зрозуміли, в чому полягає їх відмінність від людського аналізу та як працюють системи рекомендацій.

Принагідно дякуємо KPMG Ukraine за гостинність і допомогу в проведенні зустрічі!

Слідкуйте за наступними заходами Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, а також долучайтеся до нашої сторінки в мережі Фейсбук.

Презентацію можна переглянути за посиланням.

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES