Правники протестували процедуру отримання ключів для ЕЦП

КИЇВ — 03 червня 2016 року. Комітет Асоціації правників України (АПУ) з питань телекомунікацій, ІТ та Інтернету разом з ГО «Електронна демократія» здійснили спільний похід до Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (АЦСК ІДД ДФС) за отриманням ключів для накладення електронного цифрового підпису.

Куратором всього процесу був Володимир Фльонц, засновник та голова ГО «Електронна демократія», автор громадської ініціативи «е-Вибори», один із розробників Системи електронних публічних закупівель ProZorro.

Спершу учасники обговорили з Володимиром нюанси отримання ключів, саму процедуру, як це має відбуватися, та перевірили, чи зібрали всі необхідні документи для реєстрації. Далі приступили до заповнення реєстраційних документів на отримання ключів для ЕЦП.

«...Вся процедура при мінімумі необхідних документів і рухів тіла займає не більше 15 хв, власне, як і анонсував сам Володимир! Звичайно, не рахуючи час очікування, адже бажаючих брати участь у «спільному поході» зібралося не так вже й мало. Але, так чи інакше, в компанії з Володимиром як куратором всього заходу цей час було витрачено з абсолютною теоретичною і практичною користю», — поділився враженнями Артем Цукур, партнер Elite Consult Group.

«Спільний похід за ключами для електронного цифрового підпису був, напевне, найяскравішою подією сьогодні, принаймні для мене. Радості не було меж! Володимир, крім того, що покроково допомагав із заповненням заяви, ще надав масу корисних порад і відповів на мої численні запитання (за що окремо йому дякую). Він дійсно витратив як мінімум півдня свого життя і «просвітив» нас. Фактично, це був ще один семінар на тему електронних цифрових підписів. А загалом, все дуже просто і займає максимум 10 хв без черг. У супроводі колег і Володимира все, звісно, набагато веселіше», — прокоментувала Анна Кухар, адвокат.

«Сама процедура отримання ключа дуже швидка — зайняла хвилини чотири. Перевірка документів, прийняття анкети і копій, береш носії інформації, ховаєшся у кабінку (там є комп) і, як у рентген-кабінеті, виконуєш те, що тобі каже оператор: «вдихніть... не дихайте... виходьте», потім на моніторі оператора перевіряєш свої дані, генерується сертифікат. Все. Дякую Володимиру Фльонцу за те, що буквально водив нас за ручку, та Комітету АПУ з питань телекомунікацій, ІТ та Інтернету за організацію події!» —   поділився враженнями Ігор Шевченко, керівник IT-відділу АК «Соколовський і Партнери».

«... У мене тепер є ЕЦП. Що буду з ним робити — поки не знаю, але думаю, згодиться у господарстві. Процедура мегапроста і досить швидка (якщо без черг — хвилин 20). Заповнили бланк — додали копію паспорта та ідентифікаційного, все це разом із флешкою принесли до АЦСК ІДД ДФС, виконали інструкції працівника і вуаля — ЕЦП у вас в кишені. Це може зробити кожен!» — зауважила Оксана Кочкодан, юрист Axon Partners.

Захід відбувався у межах проекту «How does IT work?» і на наступну зустріч, присвячену обговоренню принципів роботи електронних та електронних цифрових підписів і криптографії загалом, пан Володимир вже готує цікаві практичні завдання з використанням ЕЦП. Тож слідкуйте за нашими анонсами та готуйтеся!

Щиро вдячні всім учасникам та особливо — Володимиру Фльонцу за витривалість і допомогу!

Do you have an interesting idea for an event?