Чи будуть враховані докази, отримані незаконним шляхом в арбітражі?

КИЇВ — 31 травня 2016 року. Комітет з альтернативних вирішень спорів провів засідання, присвячену обговоренню практичних аспектів використання доказів, отриманих незаконним шляхом в арбітражі.

Своїм досвідом з учасниками ділились: Олександр Волков, заступник голови Комітету з альтернативних вирішень спорів, юрист ЄПАП Україна, та Дмитро Доненко, старший юрист ENGARDE. Модератором дискусії виступив Сергій Уваров, член ради Комітету АПУ з альтернативних вирішень спорів, старший юрист практики вирішення спорів Avellum

Під час засідання учасники з’ясували суть поняття «стандарт доведення», що означає критерій, на підставі якого для цілей судового процесу встановлюється, чи мав місце певний факт. Стандарт доказування не ставить за мету встановити істину, а лише є показником того, чи змогли сторони успішно виконати покладений на них тягар доказування. Далі обговорили можливі стандарти доведення та застосування права країни, де були отримані докази. Зокрема, було заначено, що найчастіше застосовується два стандарти доказування: «поза всякими розумними сумнівами» (застосовується в кримінальних провадженнях) та «баланс ймовірностей».

Жваву дискусію викликало питання щодо допустимості доказів, при розгляді якого експерти та учасники ділилися цікавими кейсами з власної практики.

На завершення обговорили практичні аспекти використання у міжнародній арбітражній практиці доказів, отриманих незаконним шляхом.

Долучайтеся до роботи Комітету з альтернативних вирішень спорів. Надсилайте свої ідеї та побажання на адресу: komitet@uba.ua.

Do you have an interesting idea for an event?