Правники обговорили практичні нюанси експертного дослідження зброї

КИЇВ — 12 травня 2016 року. Комітет АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права провів засідання, на якому обговорили особливості балістичної судової експертизи.

Своїми знаннями та досвідом з учасниками поділився Роман Захарченко, завідуючий сектора дослідження зброї відділу криміналістичних досліджень Київського міського НДЕКЦ МВС України. Модератором виступив Євгеній Солодко, голова Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права, заступник голови Комітету по захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності в НААУ, керуючий партнер АО «Адвокатська група «Солодко і партнери».

Розпочали засідання з огляду проблематики, яка існує сьогодні в Україні. Зокрема, було зазначено про неконтрольоване розповсюдження різноманітних видів зброї, що, зокрема, пов’язано з подіями на сході нашої держави.

Пан Роман ознайомив присутніх із судово-криміналістичною експертизою, завдання якої полягає в тому, щоб дати слідству відповіді на технічні питання, що виникають під час розслідування випадків із застосуванням певного виду зброї.

У фокусі обговорення були особливості проведення експертизи не лише вогнепальної, а й холодної зброї. Так, учасники ознайомились із видами холодної зброї, дізналися, як відрізнити предмети, що визначаються виробами господарсько-побутового, виробничого чи спортивного призначення та не відносяться до зброї.

Потім експерт розповів про критерії, які дають підстави віднести предмет до вогнепальної зброї, надав коротку характеристику класифікації ручної вогнепальної зброї.

Крім того, присутні дізналися, як проводиться власне експертиза та які питання варто ставити експертам. Пан Роман звернув увагу на те, що науково-дослідний експертно-криміналістичний центр потребує оновлення, адже майже всі експертизи здійснюються на приладах, що залишилися ще від радянських часів, а це не дає змоги в повному обсязі й належним чином провести дослідження.

Наприкінці заходу учасники довго не відпускали експерта, ставили різноманітні питання щодо нюансів проведення експертних досліджень зброї.

Принагідно дякуємо KPMG Ukraine за гостинність і допомогу в проведенні зустрічі!

Слідкуйте за подіями Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права та надсилайте свої пропозиції на адресу: komitet@uba.ua.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?