Юросвіта проходить іспит практиків — результати круглого столу АПУ

КИЇВ — 11 травня 2016 року. Асоціація правників України (АПУ) провела круглий стіл «Реформування юридичної освіти: питання структурування».

Відкриваючи захід, Президент АПУ Денис Бугай зазначив, що питання реформування юридичної освіти є одним із пріоритетних напрямів діяльності АПУ. Він акцентував увагу на важливості проведення експертних обговорень за участі як юристів-практиків, так і провідних вчених, представників різних юридичних шкіл, щоб виробити консолідовану концепцію удосконалення вітчизняної юридичної освіти.

Під час круглого столу було презентовано результати опитування членів АПУ щодо реформи вищої юридичної освіти. Як повідомив Іван Городиський, директор Центру верховенства права Українського Католицького Університету, результати опитування показали наявність нагальної потреби в удосконаленні юридичної освіти, однак напрями реформи ще потребують обговорення.

Так, відповідаючи на питання щодо найоптимальнішої концепції реформування юридичної освіти, за збереження існуючої системи висловилися майже 40 % опитаних, за введення наскрізної магістерської програми 4,5 — 5 років — близько третини, ідею введення лише 3-річної магістерської програми по праву з можливістю надходження випускників будь-яких бакалаврських програм з одночасною ліквідацією бакалаврату з права підтримало близько чверті респондентів.

У тому, що від якості юридичної освіти залежить якість правової системи держави в цілому, переконаний д.ю.н., професор, член Вищої ради юстиції (ВРЮ) Андрій Бойко: «Цей зв’язок є не опосередкований, а прямий. Лише після усвідомлення цього ми зможемо наблизитися до розуміння того, що настав час для реформування юридичної освіти».

У питанні вдосконалення юросвіти пан Бойко — прихильник кардинальних заходів. На його переконання, проблеми у сфері юридичної освіти необхідно вирішувати за допомогою імперативних кроків, які створять передумови для еволюційного реформування цієї сфери. Серед таких кроків: перехід на наскрізну магістерську програму, а також впровадження єдиного незалежного державного кваліфікаційного іспиту після завершення навчання в магістратурі. Також він висловився за необхідність проведення рейтингу вузів та запровадження єдиних освітніх стандартів.

Долучаючись до обговорення, Марк Сегал, головний експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в України», вказав на те, що яку б концепцію реформування не було обрано, важливо, щоб студенти отримували належні практичні знання та навички.

У свою чергу, Наталія Ступницька, координатор проектів ОБСЄ в Україні, переконана у важливості розробки уніфікованих методів викладання правничих дисциплін та налагодження діалогу з правничими школами. «Україні конче необхідні наскрізні програми, які б дозволили запровадити стандарти у викладанні та підготовці майбутніх спеціалістів», — переконана вона.

Нагадуємо, що захід проводився у межах роботи Комісії АПУ з питань удосконалення юридичної освіти, що наразі є одним з пріоритетних напрямів діяльності організації.

Do you have an interesting idea for an event?

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES