Правове регулювання питань плагіату в Україні — дискусія на профільному Комітеті

КИЇВ — 11 травня 2016 року. Комітет АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету провів обговорення проблем правового регулювання питань плагіату в Україні.

У якості експертів участь у дискусії взяли: Євгеній Антонюк, CFO в Unplag, Богдан Воєводін, к.ю.н., асистент кафедри цивільного права юридичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка, спеціаліст у сфері рекламного права, медіа-права, ІТ та ІВ, Іван Городиський, к.ю.н., директор Центру верховенства права Українського Католицького Університету, Костянтин Зеров, молодший науковий співробітник Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПН України, Олена Вардамацька, заступник голови Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, юрист, голова IP/IT-практики «Вольф Тайс», Микита Полатайко, голова Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, юрист, координатор ІТ-практики ЮФ Sayenko Kharenko, та Дмитро Гузій, юрист, партнер ЮФ «Трайдент».

Під час заходу учасники розглянули поняття плагіату. Зокрема, палку дискусію викликали цитати з дисертації Галини Ульянової «Методологічні проблеми цивільно-правового захисту прав інтелектуальної власності від плагіату»:

«Плагіат — це складне соціально-етичне, правове явище у сфері права інтелектуальної власності, що може розглядатися як: порушення авторських прав творця первісного тексту; зловживання правом на свободу творчості особою, що вчиняє плагіат; порушення прав споживачів інтелектуальної, творчої діяльності; порушення публічного правопорядку (інтересів суспільства та держави) — у випадках, коли авторству надається суспільне значення.

«Академічний плагіат» як оприлюднення (частково або повністю) наукових результатів, отриманих іншими особами, як результатів власного дослідження та/або відтворення опублікованих або неопублікованих текстів інших авторів без відповідного посилання, під іменем особи, яка не брала інтелектуальної творчої участі у їх створенні з метою виконання вимог освітньої (наукової) програми, досягнення наукового результату.

Співвідношення понять «привласнення авторства» та «приписування авторства» як порушення права на ім’я. При цьому приписування авторства визначено як обнародування твору під іменем особи, яка не є його автором, без її відома і згоди».

Крім того, проаналізували, в чому різниця між академічним плагіатом та цитуванням, обговорили існуючий в Україні правовий механізм притягнення до відповідальності за використання плагіату. Не залишили поза увагою й питання «добросовісного використання» об’єктів інтелектуальної власності у мережі.

Слідкуйте за подіямиКомітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету та надсилайте свої пропозиції на адресу: komitet@uba.ua.

Якщо бажаєте виступити з доповіддю на заході Комітету, долучайтеся до бази фахівців з юридичних питань у сфері ІТ.

Do you have an interesting idea for an event?

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES