У Києві пройшла IV Арбітражна школа
КИЇВ — 5 — 9 травня 2016 року. Відбулася найвизначніша міжнародна подія студентства — IV Арбітражна школа, організаторами якої виступили Ліга студентів АПУ та Українська Арбітражна Асоціація.
Школа — це англомовний п’ятиденний інтенсив з міжнародного арбітражу, що включає лекції, воркшопи та інсценування справжнього засідання. Учасники цього року мали унікальну можливість також спробувати себе у процедурі cross-examination, що відбувалася у межах засідання. Загалом, школа об’єднала близько 5 країн та 50 представників різних юрисдикцій, враховуючи лідерів світового ринку.Відкриття заходу розпочалося з вітальних слів і лекцій координаторів та спікерів IV Арбітражної школи — Олени Перепелинської і Ярослава Петрова (члена Правління та генерального секретаря УАА відповідно) та представника Правління Ліги студентів АПУ Вікторії Гурської.
Після вступної лекції про арбітражну угоду, яку провела Марія Костицька (Winston & Strawn), учасники заслухали лекцію про ініціювання арбітражного провадження від Ярослава Петрова (Asters). Після цього — лекцію про повноваження арбітражного трибуналу від Галини Жукової (White&Case) та почали розбирати практичні моменти підготовки до справи разом із Марією Пучиною та Джеймсом Шаєрфом (Freshfields Bruckhaus Deringer).
На другий день школи, присвячений основним етапам арбітражного розгляду, з лекціями виступили Артем Дудко (White&Case LLP) та Ольга Хамама (Freshfields Bruckhaus Deringer) День завершився початком підготовки до слухань в межах мок-кейсу разом із коучами Марією Пучиною та Джеймсом Шаєрфом (Freshfields Bruckhaus Deringer), Сергієм Уваровим та Оксаною Варакіною (Avellum).
Третій робочий день почався з доповіді Хосе Рікардо Феріса (заступника генерального секретаря ICC Court of Arbitration) щодо змін і класифікації арбітражних правил та діяльності суду. Більша частина дня була присвячена імітації арбітражного слухання, після чого учасники заслухали лекцію Олексія Аніщенка (Sorainen), що була присвячена аналізу арбітражних рішень і приведення їх у дію.
Спікерами четвертого дня школи виступили Олександр Коробейніков (Baker&McKenzie), Іван Касинюк (AGA Partners), Маркіян Ключковський (Egorov Puginsky Afanasiev & Partners), Рамунас Ауджевичус (Motieka & Audzevicius) та Сергій Уваров (Avellum), які розповіли учасникам про специфіку різних спеціалізованих арбітражів.
Завершальний п'ятий день почався з лекції Олени Перепелинської (Integrites) на тему порівняльного аналізу низки арбітражних регламентів. Потім відбувся круглий стіл щодо побудови кар'єри в арбітражі за участю Тетяни Сліпачук (UAA), Олексія Аніщенка (Sorainen), Олександра Данилевича (Danilevich & Volozhinets Law office), Сергія Гришка (Redcliffe Partners), Івана Касинюка (AGA Partners), Маркіяна Ключковського (Egorov Puginsky Afanasiev & Partners), Олени Перепелинської (Integrites), Ярослава Петрова (Asters). Модератором круглого столу виступив Володимир Яремко (Spenser & Kauffmann).
Лідери українського та міжнародного ринку, що взяли участь у якості спікерів і коучів школи, а також підтримка провідних міжнародних та національних компаній підтвердили свою зацікавленість у розвитку цієї сфери юриспруденції та охоче відповідали на всі додаткові питання учасників, не лише щодо окремих питань арбітражу, а й особистих історій успіху.
Після завершення проектів усі учасники отримали незабутні враження та ексклюзивні знання із найбільш цікавого та не надто дослідженого наразі напряму права та юриспруденції.