У Києві пройшла IV Арбітражна школа

КИЇВ — 5 — 9 травня 2016 року. Відбулася найвизначніша міжнародна подія студентства — IV Арбітражна школа, організаторами якої виступили Ліга студентів АПУ та Українська Арбітражна Асоціація.

Школа — це англомовний п’ятиденний інтенсив з міжнародного арбітражу, що включає  лекції, воркшопи та інсценування справжнього засідання. Учасники цього року мали унікальну можливість також спробувати себе у процедурі cross-examination, що відбувалася у межах засідання. Загалом, школа об’єднала близько 5 країн та 50 представників різних юрисдикцій, враховуючи лідерів світового ринку.Відкриття заходу розпочалося з вітальних слів і лекцій координаторів та спікерів IV Арбітражної школи — Олени Перепелинської і Ярослава Петрова (члена Правління та генерального секретаря УАА відповідно) та представника Правління Ліги студентів АПУ  Вікторії Гурської.

Після вступної лекції про арбітражну угоду, яку провела Марія Костицька (Winston & Strawn), учасники заслухали лекцію про ініціювання арбітражного провадження від Ярослава Петрова (Asters). Після цього — лекцію про повноваження арбітражного трибуналу від Галини Жукової (White&Case) та почали розбирати практичні моменти підготовки до справи разом із Марією Пучиною та Джеймсом Шаєрфом (Freshfields Bruckhaus Deringer).

На другий день школи, присвячений основним етапам арбітражного розгляду, з лекціями виступили Артем Дудко (White&Case LLP) та Ольга Хамама (Freshfields Bruckhaus Deringer) День завершився початком підготовки до слухань в межах мок-кейсу разом із коучами Марією Пучиною та Джеймсом Шаєрфом (Freshfields Bruckhaus Deringer), Сергієм Уваровим та Оксаною Варакіною (Avellum).

Третій робочий день почався з доповіді Хосе Рікардо Феріса (заступника генерального секретаря ICC Court of Arbitration) щодо змін і класифікації арбітражних правил та діяльності суду. Більша частина дня була присвячена імітації арбітражного слухання, після чого учасники заслухали лекцію Олексія Аніщенка (Sorainen), що була присвячена аналізу арбітражних рішень і приведення їх у дію.

Спікерами четвертого дня школи виступили Олександр Коробейніков (Baker&McKenzie), Іван Касинюк (AGA Partners), Маркіян Ключковський (Egorov Puginsky Afanasiev & Partners), Рамунас Ауджевичус (Motieka & Audzevicius) та Сергій Уваров (Avellum), які розповіли учасникам про специфіку різних спеціалізованих арбітражів.

Завершальний п'ятий день почався з лекції Олени Перепелинської (Integrites) на тему порівняльного аналізу низки арбітражних регламентів. Потім відбувся круглий стіл щодо побудови кар'єри в арбітражі за участю Тетяни Сліпачук (UAA), Олексія Аніщенка (Sorainen), Олександра Данилевича (Danilevich & Volozhinets Law office), Сергія Гришка (Redcliffe Partners), Івана Касинюка (AGA Partners), Маркіяна Ключковського (Egorov Puginsky Afanasiev & Partners), Олени Перепелинської (Integrites), Ярослава Петрова (Asters). Модератором круглого столу виступив Володимир Яремко (Spenser & Kauffmann).

Лідери українського та міжнародного ринку, що взяли участь у якості спікерів і коучів школи, а також підтримка провідних міжнародних та національних компаній підтвердили свою зацікавленість у розвитку цієї сфери юриспруденції та охоче відповідали на всі додаткові питання учасників, не лише щодо окремих питань арбітражу, а й особистих історій успіху.

Після завершення проектів усі учасники отримали незабутні враження та ексклюзивні знання із найбільш цікавого та не надто дослідженого наразі напряму права та юриспруденції.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?