Найцікавіше в деталях: львівські правники обговорили пропозиції щодо реформи адвокатури

ЛЬВІВ – 25 грудня 2015 року. Асоціація правників України (АПУ) спільно з Проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» провели четвертий із серії заходів, присвячених професійному обговоренню реформи адвокатури.

Нагадаємо, серія заходів «Реформа адвокатури: очікування адвокатів» була започаткована за ініціативи АПУ з метою аналізу та обміну думками щодо внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Презентацію ключових положень проекту змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», розробленого у межах Ради з питань судової реформи при Президентові України, представив Денис Бугай, Президент АПУ, партнер ЮФ VB PARTNERS. Зокрема, він зосередився на таких ключових питаннях як: виключне право представництва у судах, професійні права та гарантії адвокатів і зміни до КПК щодо прав та гарантій захисту.

За словами Президента АПУ, який входить до відповідної робочої групи Ради з питань судової реформи, правникам слід розраховувати на поступове впровадження повного виключного права на представництво інтересів клієнтів у судах. «Наразі ми маємо шукати шляхи як максимально ефективно впровадити очікувані зміни в життя», - звернувся до колег Денис Бугай. Водночас, він зауважив, що наразі ідеальний момент для направлення пропозицій і коментарів до уваги робочої групи Ради з питань судової реформи, адже їх буде почуто. З важливістю проведення публічних обговорень погодився й Сергій Матвіїв, голова Відділення АПУ у Львівській області, керуючий партнер АО «Матвіїв і партнери».

Володимир Кравчук, член Правління АПУ, суддя Львівського окружного адміністративного суду, член Конституційної комісії, впевнений, що майбутнє - за об'єднанням професії та передовими рішеннями. «Можливо, з часом ми відмовимось від монополії державного обвинувачення. Середовище не є закритим від нових ідей. Публічне обвинувачення може здійснюватися приватними прокурорами», - поділився він своїми роздумами. На його думку, це може забезпечити реальну змагальність в процесі.

Європейський досвід існування виключного права на представництво інтересів клієнтів у судах представила Оксана Цимбрівська, експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні». Вона навела приклади відповідного регулювання у Франції та Великобританії.

Ще однією темою для дискусії стала готовність суспільства до запровадження суду присяжних. Свою позицію щодо функціонування цього інституту як запоруки реальної змагальності в суді представив відомий адвокат Ігор Фомін, керуючий партнер Fomin & Partners.

Думками з колегами також ділилися Андрій Гринчук, керуючий партнер ЮФ «Гринчук та партнери», Барбара Калюжна, директор Першого львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,  Петро Кравчук, адвокат АО «Мицик і Партнери», Богдан Ульчак, керуючий партнер ЮК «Веремчук Ульчак Партнери» та інші.

Детальніше з пропозиціями робочої групи Ради з питань судової реформи можна ознайомитися за посиланням.

ФОТОЗВІТ 

Do you have an interesting idea for an event?