Правники продовжують роботу над удосконаленням КПК України

КИЇВ — 5 жовтня 2015 року. Комітет АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права провів чергову зустріч, на якій обговорили напрями роботи у напрацюванні змін до Кримінально-процесуального кодексу України.

Зустріч відбулася в межах роботи Ініціативної групи з розробки законопроектів щодо реформи правоохоронних органів.

Участь в обговоренні необхідних змін до діючого КПК України взяли: Сергій Гребенюк, голова Відділення АПУ у м. Києві, заступник голови Консультативної ради при Генеральній прокуратурі України, радник ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і Партнери» Україна, Тарас Безпалий, керуючий партнер АО «Безпалий та партнери», приватно практикуючі адвокати Євген Грушовець і В’ячеслав Пєсков, а також Тетяна Войнова, юрист ЮК «Центр Конфліктології і Права».

Проаналізувавши судову практику, правники дійшли висновку, що в чинному КПК України є багато невизначених, а іноді суперечливих положень і норм. Так, деякі з них недостатньо конкретно визначають форму проведення окремих процесуальних дій на різних стадіях кримінального провадження, а у деяких випадках містять незрозумілу чи невизначену термінологію або взагалі не врегульовують питання проведення важливих процесуальних дій. На практиці це призводить до затягування кримінального провадження або взагалі до втрати можливості здобути важливі фактичні дані.

За результатами засідання правники домовилися до наступної зустрічі напрацювати пропозиції щодо необхідних змін, розподіливши їх на блоки, які в подальшому будуть лобіюватися до парламенту.

«В цілому, реформа кримінальної юстиції — досить трудомісткий і нешвидкий процес, водночас, на практиці ми стикаємося з багатьма конкретними проблемами, які можна вирішити точковими змінами до КПК або інших нормативно-правових актів. Такі зміни варто ініціювати», — зазначає куратор цього напряму роботи Сергій Гребенюк.

Якщо Ви бажаєте долучитися до законотворчої роботи, надсилайте листа на адресу: komitet@uba.ua, зазначивши в темі повідомлення: «Реформування КПК України».

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?