Зміни, які допоможуть мінімізувати недопуск адвокатів у кримінальний процес

КИЇВ — 2 вересня 2015 року. Комітет з кримінального та кримінально-процесуального права Асоціації правників України провів зустріч з метою обговорення проекту пропозицій із внесення змін до ст. 50 Кримінально-процесуального кодексу України (КПК), спрямованих на мінімізацію зловживань при недопуску адвокатів у кримінальний процес.

Експертами заходу виступили: Сергій Гребенюк, заступник голови Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права, радник ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і Партнери» Україна, та Віталій Поляновський, член Ініціативної групи з розробки законопроектів щодо реформи правоохоронних органів, приватнопрактикуючий адвокат.

Текст пропозицій щодо зміни редакції ст. 50 КПК був підготовлений Ініціативною групою з розробки законопроектів щодо реформи правоохоронних органів, яка була сформована в травні за результатами відповідної зустрічі та полягає в наступному:

1. Документами, що підтверджують повноваження захисника на участь у кримінальному провадженні, є ордер і свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю.

2. Встановлення будь-яких додатковим вимог, окрім пред’явлення захисником ордера та свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю, для його залучення до участі в кримінальному провадженні не допускається.

У ході засідання учасники в цілому висловлювали схвальні відгуки щодо запропонованої редакції ст. 50 КПК України. Однак дискусію викликав перелік документів, які має пред’являти адвокат для отримання допуску на участь у процесі. Зважаючи на це, правники вирішили продовжити збирати пропозиції щодо змін до КПК України, які допоможуть мінімізувати недопуск адвокатів у кримінальний процес.

Якщо у Вас є пропозиції стосовно зменшення зловживань при недопуску адвокатів у кримінальний процес, надсилайте їх на адресу: addwokat@i.ua.

Committee News

Do you have an interesting idea for an event?