У Києві пройшов міжнародний тренінг-семінар, присвячений обговоренню проекту Конвенції УНІДРУА про матеріальні норми щодо цінних паперів, що утримуються посередниками
КИЇВ - 27 червня 2008 року. Міжнародний інститут уніфікації приватного права (UNIDROIT), Асоціація правників України та Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка провели міжнародний семінар, присвячений обговоренню проекту Конвенції про матеріальні норми щодо цінних паперів, що утримуються посередниками (Draft Convention on Substantive Rules regarding Intermediated Securities).
Текст Конвенції, розроблений UNIDROIT, заплановано розглянути у вересні цього року на Дипломатичній конференції у Женеві з метою його прийняття. Цей захід був четвертим у серії семінарів, що були раніше проведені у Берні, Швейцарія (2005 р.), Сан-Паулу, Бразилія (2005 р.) і Парижі, Франція (2006 р.).
Визнаним фахівцям у сфері випуску та обігу цінних паперів, а також представникам Національного банку України, фондового ринку, бізнесу та науковцям було запропоновано приєднатися для професійного обговорення тексту міжнародного документа в контексті сучасного розвитку фондовому ринку України та взяти участь у розробці пропозицій з удосконалення цього міжнародного інструменту.
Програма Семінару була побудована таким чином, щоб надати фахівцям можливість обговорити окремі теми, що розроблялися експертами трьох робочих підгруп UNIDROIT протягом останнього року: питання добросовісного придбання цінних паперів (що знаходяться у володінні посередників); діяльності центральних депозитаріїв (системи клірингу і розрахунків); питання неспроможності учасників обігу цінних паперів.
Розробники проекту Конвенції впевнені, що саме ці питання будуть предметом більш широкого обговорення на Дипломатичній конференції.
У результаті масштабного обговорення всі учасники відзначали неабияку прогресивність на практичну корисність Конвенції з огляду на те, що вона створює чіткі та прості правила правового регулювання цього виду цінних паперів. Разом з тим спеціалісти висловили побоювання проти автоматичного прийняття документу в національну систему права та зійшлись на необхідності детального аналізу та обговорення положень Конвенції з метою пошуку можливих варіантів імплементації відповідних механізмів у наше законодавство.