Право та процес - кримінальний аспект

КИЇВ – 14 листопада 2014 року. Асоціація правників України провела І Всеукраїнську конференцію з кримінального права та процесу. Захід був організований за підтримки Ради Європи спільно з Національною асоціацією адвокатів України та сертифікований за професійною програмою підвищення кваліфікації адвокатами України.  

«Ми, як провідна юридична спільнота, не можемо залишатися осторонь цих питань, важливих як для нашої держави, так і для професії. Проводячи цей захід, ми переслідуємо три ключові мети: перш за все, ми хочемо, щоб форум став тим майданчиком, який дозволить представникам всієї нашої правничої спільноти – юристам, адвокатам, суддям та прокурорам спілкуватися та обговорювати актуальні питання професії. По-друге, ми сподіваємось, що в результаті обговорень будуть народжуватися  ініціативи, які ми потім будемо реалізовувати у вигляді змін до діючого законодавства і, по-третє, це можливість для колег зустрітися, поспілкуватися, та провести час у невимушеній атмосфері», - зазначив Президент АПУ Денис Бугай на відкритті заходу.

У свою чергу, Валентин Гвоздій, заступник голови Національної асоціації адвокатів України, говорив про важливість тематики для всіх адвокатів, без винятку. «Мені дуже приємно, що Асоціація правників України, членом якої я теж являюсь, здається, ще з 2004 року, врешті решт, вирішила приділити увагу кримінальному праву та процесу. Участь у подібних заходах стане корисною для будь-якого юриста, який в повсякденному житті, можливо, і не займається кримінальним правом та процесом», зазначив він.

А Євгеній Солодко, голова Комітету АПУ з кримінального та кримінального-процесуального права (АО «Солодко і партнери») закликав до роботи. «Я був здивований дізнатись, що кримінальне право та процес є одним з лідируючих трендів серед студентів правничих спеціальностей. А молодь дуже чітко відчуває актуальні процеси в суспільстві. Я запрошую усіх активно брати участь у роботі Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права, тому що саме на його основі зараз формуються експертні групи, які консультують і Адміністрацію Президента України і новообраний парламент. Приєднуйтесь, роботи буде багато», - з такими словами звернувся до колег відомий адвокат.

Тематика доповідей форуму була згуртована навколо чотирьох основних тем. Відкрила робочу частину форуму сесія, присвячена застосуванню нових інститутів кримінального права. Станіслав Кравченко, заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ представив актуальні тенденції судової практики щодо запобіжних заходів, а його колега, Олег Ігнатюк, заступник голови Апеляційного суду Київської області представив практику притягнення до відповідальності за злочини, вчинені внаслідок провокацій.

На продовження цієї сесії адвокати - Сергій Гребенюк, радник «ЄПАП Україна» та Євген Грішин, заступник Голови Наглядової ради ВГО «Об'єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» говорили про відповідальність юридичних осіб та можливості адвоката у вирішенні проблемних питань КПК з досвіду надання безоплатної вторинної правової допомоги

Про тенденції кримінального процесу говорили Олександр Банчук, член правління Центру політико-правових реформ; Євгеній Солодко, керуючий партнер АГ «Солодко і партнери»;

Сергій Горбатюк, начальник відділу Генеральної прокуратури України; Ігор Фомін,  голова ради директорів Корпорації «Українська правнича група» та Віталій Сердюк, партнер АО AVER LEX.

По обіді учасники конференції мали нагоду почути поради  щодо практичного застосування практики ЄСПЛ від міжнародного експерта Ради Європи, баррістера Джеремі МакБрайда, відомого адвоката Назара Кульчицького, (АО «Кульчицький, Кулаков і Біднягін») та Голови Науково-консультативної ради при НААУ, к.ю.н, Олександра Дроздова.

Заключна робоча сесія, за словами її модератора Арсена Мілютіна («ЄПАП Україна») стосувалась філософської концепції свободи. Світлана Смик, голова Печерського районного суду м. Києва представила погляд на роботу адвоката очами слідчого судді. Богдан Крикливенко, керівник Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини поділився алгоритмом взаємодії між адвокатурою та інститутом омбудсмена.

Про нестандартні клопотання з метою захисту говорив Олександр Плахотнюк, адвокат АО «ДІФА», а Ярослав Огнев'юк, партнер ПЮА «Дубинський & Ошарова» продемонстрував особливості досудового слідства злочинів проти прав на торговельні марки. На завершення конференції Денис Киценко, радник МЮФ «Інтегрітес» представив розслідування доведення до банкрутства як спосіб взаємодії з боржником.

Розмова з актуальних питань кримінального права та процесу продовжилась під час вечірнього фуршету у невимушеній атмосфері.

Асоціація правників України висловлює щиру вдячність партнерам І Всеукраїнської конференції з кримінального права та процесу – АО AVER LEX та патентно-юридичній агенції «Дубинський і Ошарова», а також партнеру сесії АК «Соколовський та партнери» та партнеру прийому МЮФ Integrites.  

ФОТОЗВІТ

Committee News

Do you have an interesting idea for an event?