Правники візьмуть участь у реформуванні Державної виконавчої служби
КИЇВ - 15 травня 2014 року. Члени Ради Комітету з конкурсного права Асоціації правників України Юліан Хорунжий та Ірина Сербін взяли участь в засіданні круглого столу щодо реформування Державної виконавчої служби України, який було проведено особисто міністром юстиції України Павлом Петренком.
Нагадаємо, що Комітетом з конкурсного права АПУ до якого входить підкомітет «Виконавчого провадження», який очолює Андрій Авторгов, було розглянуто основні питання реформування системи виконавчого провадження в Україні та зроблено акцент на необхідності створення в Україні інституту приватних виконавців.
З відповідним зверненням Асоціація правників України звернулася до в.о. Президента України, Прем’єр-міністра України, міністра юстиції України, голови Державної виконавчої служби та відповідних організацій та установ.
За результатами діалогу з експертами Павло Петренко ініціював створення на базі Міністерства юстиції України робочої групи для розробки законодавчих ініціатив з реформування Державної виконавчої служби.
«Повинно здійснюватися подальше реформування Державної виконавчої служби в питанні мотивування судових виконавців та створення системи приватного виконання судових рішень», - наголосив Павло Петренко.
«Дуже позитивно чути, що пропозиції Асоціації правників України щодо реформи Державної виконавчої служби України та запровадженні інституту приватних виконавців знайшли підтримку міністра юстиції України Павла Петренка Мало сказати, що наявна в Україні система примусового виконання рішень не відповідає умовам сьогодення і є навіть не вчорашнім, а позавчорашнім днем. В питанні реформування виконавчої служби ми глобально відстаємо практично від усіх наших сусідів, не кажучи вже про країни ЄС.
Так, в країнах, де була запроваджена приватна чи змішана система примусового виконання показник стягнення по виконавчим документам, виріс в рази. Крім цього, запровадження інституту приватних виконавців крім «плюсів» для стягувачів дає цілком осяжний результат і для держави в цілому, оскільки це призводить до створення аж до декількох тисяч нових робочих місць; це – «розмороження» та повернення в економічний обіг держави мільярдів гривень, які через низьку ефективність системи державного виконання судових рішень є, по суті, замороженими та, як наслідок, значні та в першу чергу реальні надходження до державного бюджету.
Отож, маю надію на оперативну роботу робочої групи, яка має бути створена в найближчий час, та якнайшвидше впровадження реформи в життя!» - зазначив член Ради Комітету з конкурсного права АПУ Юліан Хорунжий.
Асоціація правників України висловлює особисту подяку Міністру юстиції України Павлу Петренку за початок відкритого діалогу з професійною спільнотою.