Міжнародна охорона промислової власності - обговорення на засіданні Комітету
КИЇВ — 13 березня 2014 року. Комітет з інтелектуальної власності та рекламного права Асоціації правників України провів чергове засідання, присвячене темі: «Міжнародна охорона промислової власності».
Вітальним словом розпочала засідання Наталія Мещерякова, голова Комітету з інтелектуальної власності та рекламного права, партнер Міжнародної юридичної групи AstapovLawyers.
Під час заходу були обговорені можливості міжнародного патентування для українських заявників. Це питання висвітлив Данило Бенатов, партнер та представник в Україні Бюро патентних повірених Dr. Emil Benatov & Partners. Його доповідь складалась з таких підтем:
- Винаходи і корисні моделі (історія);
- РСТ;
- Євразійський патент;
- Європейський патент;
- Пошукові ресурси.
Стосовно РСТ, то договір про патентну кооперацію (англ. Patent Cooperation Treaty, PCT ) — міжнародний договір в галузі патентного права, укладений у 1970 році. Призначений для того , щоб «спростити і зробити більш економічним отримання охорони винаходів, якщо така охорона потребується в кількох країнах». Договір є основою системи PCT, яка, у свою чергу, забезпечує єдину процедуру подачі патентних заявок для захисту винаходів в кожному з договірних держав. Патентна заявка, подана за процедурою PCT, називається міжнародною заявкою, або заявкою PCT. Договір про патентну кооперацію дозволяє заявнику домагатися патентної охорони у великій кількості країн шляхом подачі однієї заявки на одній мові, оплачуваною в одній валюті; відкладає основні витрати, пов’язані з міжнародною патентною охороною; дає заявникові міцну основу для прийняття рішень про патентування; використовується провідними корпораціями, науково-дослідними установами та університетами світу.
Процедури Євразійського патенту та Європейського патенту |
|
Євразійський патент |
Європейський патент |
Приймаюче відомство - Євразійське патентне відомство, м. Москва, Росія; Національні відомства держав-учасниць. Міжнародні пошукові органи - Федеральний інститут промислової власності (ФИПС), м. Москва, Російська Федерація. Робоча мова - російська. |
Приймаюче відомство - Європейське патентне відомство, м. Мюнхен, ФРН. Міжнародні пошукові органи - Європейське патентне відомство, м. Мюнхен, ФРН. Офіційні мови - англійська, німецька, французька. |
Друге питання заходу було присвячене можливості міжнародної охорони прав на торговельні марки для українських заявників. Доповідачем виступив Максим Коваль, партнер ЮК «Коваль і партнери», який виділив основні можливості реєстрації для українських заявників. Ними виступають: національна процедура, мадридська угода та протокол і торговельна марка ЕС (СТМ).
У своїй доповіді пан Коваль розкрив переваги та недоліки реєстрації торговельних марок за національною процедурою, реєстрації торговельних марок за Мадридською угодою та/або протоколом, реєстрації торговельної марки Євросоюзу (Community Trademark, СТМ).
По закінченню засідання учасники мали можливість поставити запитання експертам та отримати практичні відповіді, які в подальшому допоможуть в роботі.