Міжнародна асоціація юристів засудила військове втручання Росії на територію АРК

КИЇВ – 5 березня 214 року. Міжнародна асоціація юристів (International Bar Association, IBA) надіслала листа Асоціації правників України (АПУ), у якому засудила військове вторгнення Російської Федерації на територію Автономної Республіки Крим.

Більш того, найавторитетніша організація правників розцінила такі дії як порушення Статуту ООН та закликала розпочати незалежне міжнародне розслідування з приводу таких дій.

Як зазначив Президент ІВА Майкл Рейнольдс, «Основоположний принцип територіальної цілісності зафіксований в Статуті ООН, і підкріплений принципом непорушності кордонів та державного суверенітету. Військове вторгнення Росії на українську територію без її згоди йде в розріз з цими принципами і є явним порушенням Статуту ООН». Він додав, «суверенітет і територіальна цілісність України мають бути непорушними».

«Ще одним важливим принципом міжнародного права є той факт, що система ООН, створена в період після Другої світової війни, є одним з загальновизнаних гарантів колективної безпеки. У рамках цієї системи, Рада Безпеки ООН несе головну відповідальність за виявлення та реагування на загрози міжнародній безпеці та миру. Росія, так само як і інші  постійні члени Ради Безпеки, має особливу роль і ступінь відповідальності, виступаючи гарантом міжнародної стабільності», - зазначив Президент ІВА. 

Виконавчий директор МАП Марк Елліс зазначив: «Україна є суверенною державою; Росія, як держава-учасниця ООН, зобов’язана дотримуватися заборони відповідно до Статуту ООН на використання сили проти неї. Заборона використовувати сили має лише три винятки: у разі надання дозволу Ради Безпеки ООН згідно Глави VII; у разі згоди держави територіальної юрисдикції; та у разі, коли це самооборона. Перші два винятки не застосовуються у даному випадку, оскільки Рада Безпеки не видавала резолюції згідно Глави VII, якою б Росії було дозволено застосовувати силу, а Україна не давала згоди на військову інтервенцію Росії. Третій виняток – самооборона – застосовується лише у відповідь на збройний напад. Україна не здійснювала збройного нападу на Росію і, відповідно, Росія не може застосувати виняток щодо самооборони». 

Цитуючи пункт 4 Статті 2 Статуту ООН, Д-р Елліс додав: «Міжнародне право є дуже проскрипційним щодо використання сили проти іншої держави, встановлюючи наступне: «Всі Члени  утримуються у своїх міжнародних відносинах від погрози силою або її застосування як проти територіальної недоторканості або політичної незалежності будь-якої держави, так і будь-яким іншим чином, несумісним з Цілями Організації Об’єднаних Націй.» Він підсумував: «Використання збройних сил однієї держави на території іншої держави за відсутності згоди підпадає під заборону згідно пункту 4 Статті 2».

Do you have an interesting idea for an event?

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES