Злочин та кара: адвокати йдуть в наступ

КИЇВ – 28 лютого 2014 року. Адвокати Центру правової допомоги для учасників мирних протестів вирішили об’єднати зусилля для притягнення до відповідальності посадових осіб, представників органів внутрішніх справ, прокурорів та суддів, які виносили неправомірні рішення, грубо порушуючи права людини та чинне процесуальне законодавство України.

Про це було домовлено під час зустрічі, яка зібрала найактивніших учасників Центру, які захищали інтереси учасників мирних протестів у судах та безпосередньо стикалися з випадками грубого порушення прав людини та відверто непрофесійною роботою слідчих, прокурорів та суддів. 

Так,  адвокати почали роботу по збору доказів та підготовці відповідних заяв про притягнення до відповідальності слідчих, прокурорів, суддів, а також працівників органів ДАІ по фактам нехтування прав та свобод громадян України, зокрема, права на проведення мирних демонстрацій та протестів. 

Наразі правники розділили весь об’єм роботи на декілька частин – притягнення до відповідальності слідчих,  прокурорів та суддів (у межах дисциплінарного або кримінального провадження), а також робота за фактами вилучення водійських прав працівниками ДАІ.  

Наразі у роботі правників знаходиться 28 справ (затримані під час мирних зібрань – 15 справ, винесення судами неправомірних рішень про заборону мирних зібрань – 9, Автомайдан – 4 справи). 

Результати роботи ініціативної групи будуть регулярно доноситися до відома широких кіл правничої громадськості для залучення усіх небайдужих правників до активної роботи та обміну досвідом. 

«Це лише один з напрямків роботи, які ми маємо намір розпочати», - повідомив Президент АПУ Денис Бугай. Так, Асоціація правників України, як провідна правнича організація, не залишиться осторонь процесів, які наразі відбуваються в країні. Окрім експертної роботи, зокрема, з підготовки законопроектів та пропозицій з удосконалення законодавства, правники  перейматимуться судовою реформою, проаналізують наявне конституційно-правове закріплення відносин в державі.

«Безперечно, усвідомлюючи роль адвоката у захисті прав та свобод громадян та підтримання законності в країні будемо ініціювати внесення змін до профільного  законодавства з метою розширення професійних прав та посилення гарантій адвокатської діяльності і Україні», - зазначив Президент АПУ.

До роботи ініціативної групи вже долучилося двадцять адвокатів, а саме: Президент АПУ Денис Бугай, члени Правління АПУ Олена Сотник та Андрій Стельмащук, голова Відділення АПУ у м. Києві Сергій Гребенюк, голови комітетів АПУ Роман Титикало та Олексій Шевчук, а також адвокати Євген Грушовець, Віталій Сердюк, Олександр Лук’яненко, Агія Ахундова, Ілля КостінОлександр Оніщенко, Віталій Каско, Ярослав Гришин, Сергій Тюрін, Ярослав Теклюк, Борис Даневич, Михайло Парапан, Олексій Бежевець та Роман Огневюк

Якщо ви маєте бажання долучитися до роботи ініціативної групи адвокатів, надішліть листа до секретаріату АПУ на адресу: legal@uba.ua; контактна особа – Людмила Лисак, координатор законопроектної роботи. 

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES