Звернення Асоціації правників України до Генерального прокурора України

КИЇВ – 12 грудня 2013 року. Асоціація правників України за ініціативою віце-президента АПУ Олексія Резнікова та голови Відділення АПУ у м. Києві Сергія Гребенюка направила звернення Генеральному прокурору України з приводу необхідності подання юридичної оцінки діям працівників правоохоронних органів. 

Асоціація правників України вже висловлювала свою офіційну позицію щодо подій, які відбулися в ніч з 29 на 30 листопада на Майдані Незалежності у м. Києві та 1 грудня 2013 року біля Адміністрації Президента України на вул. Банковій та гостро засудила застосування працівниками правоохоронних органів сили щодо мітингувальників. Не зважаючи на величезне засудження суспільством, громадськими організаціями та міжнародною спільнотою таких дій працівників правоохоронних органів, до цього часу немає офіційної юридичної оцінки таких дій правоохоронних органів, що створює надзвичайну напругу в суспільстві та ескалацію конфлікту.

«Асоціація правників України як провідна громадська організація, яка виступає за утвердження верховенства права, демократичних цінностей та поваги до прав та свобод людини, зазначає, що прокуратура повинна як найшвидше  надати юридичну оцінку таким порушенням та притягнути винних до відповідальності, вжити термінових заходів щодо унеможливлення повторення подібної ситуації в майбутньому та проінформувати громадськість про вжиті заходи, оскільки людина, її життя і здоров’я, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю», - йдеться у зверненні.

Асоціація правників України у своєму листі надала детальну юридичну оцінку дій правоохоронних органів, вказуючи на факти очевидного перевищення ними своїх службових повноважень . 

«Очевидно, що в разі адекватного реагування на провокаційні дії групи осіб та реагування ще при відсутності такої кількості мирних мітингувальників, кількість потерпілих була б значно меншою, а при дотриманні законодавчої вимоги щодо попередження про застосування сили інтенсивність застосування спеціальних засобів могла б бути мінімальною», - переконані правники.

«Надзвичайно важливо, щоб розслідування кримінального провадження щодо надмірного застосування сил працівниками правоохоронних органів під час розгону мітингувальників було розслідувано професійно, в стислий строк, як найшвидше було вжито заходів щодо унеможливлення повторення подібної ситуації. Будемо сподіватись, що найближчим часом, органами прокуратури буде оприлюднено попередню юридичну оцінку подій та поінформовано громадскість про вже вжиті процесуальні заходи», - прокоментував один із ініціаторів звернення Сергій Гребенюк.

 

 

Do you have an interesting idea for an event?