Асоціація правників України підтримала протест проти новел законодавства в сфері здійснення благодійності

КИЇВ — 5 вересня 2013 року. У приміщенні агенції «Укрінформ» відбулася прес-конференція, присвячена Міжнародному дню благодійності, проголошеному Генеральною Асамблеєю ООН 17 грудня 2012 року, та ситуації щодо розвитку благодійності в Україні, основним питанням якої стало обговорення подальших змін в законодавство, що регулює діяльність благодійних організацій. Представники АПУ не могли лишитись осторонь цієї важливої соціальної проблеми, тому взяли активну участь в обговоренні цього питання.

А поле для обговорення було дійсно широким та вартим дискусії, адже, на думку організаторів заходу, внесений цього року Кабінетом Міністрів України законопроект №3100 «Про внесення змін до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» фактично знищує сприятливий для благодійництва режим. Зокрема, проектом Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» передбачається, що договір про благодійну пожертву валютних цінностей на суму, яка перевищує п’ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню. Окрім того, законопроект виключає з відповідної статті вимогу про цільове використання об’єктів нерухомості, отриманих благодійними фондами у якості пожертв, що, на думку експертів, створить нові можливості для корупційних схем та знизить довіру суспільства до благодійності.

На думку АПУ, ухвалення цього проекту нанесе нищівний удар по діяльності громадських організацій та благодійних фондів, що стане великим кроком назад в розбудові громадянського суспільства в Україні. Навпаки, держава повинна сприяти розвитку таких організацій, адже на них покладено обов’язок творення особливого виду соціальної взаємодії, тобто того пласту суспільства, що розташований між урядом та приватними господарствами, де саме і взаємодіють асоціації, соціальні рухи та неприбуткові організації, і які демонструють високий рівень суспільної самоорганізації.

Крім того, законопроект зведе практично до нуля шанси багатьох людей на допомогу, а іноді на здоров’я та життя. Член Правління АПУ Олена Сотник, яка є активним благодійником та ініціатором багатьох ініціатив у межах Відділення АПУ у м. Києві, закликала представників громадськості об’єднати зусилля та направити відповідні звернення до всіх зацікавлених осіб, передусім до парламентарів, від яких і залежить доля законопроекту.

«Асоціація правників України долучиться до активних дій з метою попередження прийняття законопроекту, який завдасть нищівний удар не лише по дитячій благодійності, але й стане перепоною для діяльності усіх організацій та інститутів громадського суспільства, які живуть за рахунок благодійних внесків, зокрема, таких як і Асоціація правників України», — зазначила Олена Сотник.

Do you have an interesting idea for an event?

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES