Асоціація правників України направила звернення до міжнародних правничих організацій з приводу порушення прав адвокатів в Україні
КИЇВ – 23 серпня 2012 року. Асоціація правників України (АПУ) направила звернення на ім’я Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA) та Ради асоціацій адвокатів та правничих товариств Європи (Council of Bars and Law Societies of Europe, CCBE) з приводу порушення професійних прав адвокатів в Україні, зокрема, ситуації щодо адвоката Євгена Щеглова.
У своєму зверненні Асоціація правників України висловила серйозне занепокоєння з приводу грубих порушень професійних прав адвокатів та застосування сили до них з боку силових органів України та повної бездіяльності державних органів, на які покладена функція захисту прав адвокатів та громадян в цілому.
На жаль, міжнародній спільноті не відомий реальний стан забезпечення прав адвокатів в Україні, хоча національні засоби масової інформації рясніють постійними повідомленнями про порушення прав адвокатів та інколи навіть застосування до них фізичної сили», - йдеться у зверненні.
Як відомо, 21 лютого 2012 року мав місце факт застосування співробітником Управління Служби безпеки України фізичної сили щодо адвоката Євгена Щеглова, який виконував свої професійні обов’язки щодо захисту прав та законних інтересів свого клієнта.
Факти, викладені в заяві, що надійшла до Асоціації правників України, вказували на наявність в діях працівника СБУ ознак одразу декількох складів злочинів за Кримінальним кодексом України та на порушення встановлених законом гарантій його діяльності та захисту професійної таємниці.
Не зважаючи на численні заяви та звернення правничої спільноти, справа адвоката Щеглова так і не отримала належного розгляду, а справедливість не була відновлена з огляду на бездіяльність державних органів та суду.
У зв’язку з цим Асоціація правників України звернулася до провідних правничих організацій світу із закликом підтримати звернення та засудити ситуацію з порушенням прав адвокатів в Україні та бездіяльністю держаних органів.
«…Українським юристам, слідом за білоруськими та грузинськими колегами, нічого не залишається, окрім як звертатися до міжнародних правозахисних організацій з закликом про допомогу, маючи примарну надію на те, що авторитетна думка міжнародної спільноти може змінити ситуацію в нашій країні на краще», - йдеться у зверненні АПУ.