Адвокатура сідає за парти або особливості підвищення кваліфікації по-українськи

КИЇВ — 14 квітня 2011 року. Відділення Асоціації правників України (АПУ) в м. Києві зібрало адвокатів та експертів на круглий стіл «Адвокатура сідає за парти. Проблемні питання та можливості дотримання адвокатами вимог Порядку підвищення кваліфікації», який проходив у готелі «Дніпро». Метою зустрічі стало обговорення актуальної проблеми сьогодення — вимог підвищення кваліфікації адвокатами, які вступили в силу з 1 січня 2011 року.

Порядок підвищення кваліфікації адвокатами України був затверджений рішенням Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури від 3 вересня 2010 року № V/21-421. Він встановлює обов’язок адвокатів підвищувати свою кваліфікацію і збирати залікові бали (не менше 12 за рік) за відвідування конференцій, семінарів, підготовку монографій, проходження навчання тощо. Окрім того, адвокати також мають пройти обов’язкове підсумкове тестування «з метою оцінки результатів засвоєння професійних програм підвищення кваліфікації». Адвокати, які успішно пройдуть тестування, отримають свідоцтво про підвищення кваліфікації. А от до правників, які проігнорують зазначені вимоги, можуть бути застосовані заходи дисциплінарної відповідальності.

З огляду на неоднозначне ставлення до нових правил, Дмитро Кухнюк, член Правління Асоціації адвокатів України (ААУ), якого вважають безпосереднім автором Порядку, представив нові правила, їх завдання та принципи з погляду розробників. Дмитро Кухнюк апелював до міжнародного, зокрема і європейського досвіду, де існує усталена практика підвищення кваліфікації адвокатів.

Член Правління АПУ Сергій Тюрін, керуючий партнер АО «С.Т. Партнерс», поглянув на Порядок підвищення кваліфікації очима практикуючого адвоката, прагнучи дати відповідь на запитання — чи надають нові вимоги можливість розвитку, чи є вони способом тиску та зловживань. У свою чергу, Наталя Лиса, директор з юридичних питань ЗАТ «АЕС Київобленерго», поділилася своїми думками з цього приводу як споживач юридичних послуг.

На практичних питаннях отримання кваліфікаційних балів зосередився Віталій Сердюк, партнер, керівник кримінального департаменту АО «АКТІО». Так, він проаналізував можливості для отримання кваліфікаційних (залікових) балів членами Асоціації правників України.

Свою думку з приводу обговорюваних питань висловили запрошені експерти: Ігор Головань, голова АФ «Головань і Партнери», Ольга Дмитрієва, президент Асоціації адвокатів України, та Євген Солодко, старший партнер АО «Солодко і партнери». На жаль, Катерина Коваль, член Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України, не змогла долучитися до обговорення. 

Участь у засіданні також взяв Президент АПУ Сергій Коннов та голова Відділення АПУ в м. Києві Олена Сотник, яка, виступаючи у якості модератора круглого столу, погодилася акумулювати всі ідеї та пропозиції щодо застосування Порядку. Тож якщо у вас є власне бачення впровадження та покращення процедури підвищення кваліфікації адвокатів, будь ласка, надсилайте свої ідеї та пропозиції Олені Сотник за адресою: lena.sotnik@solodko.kiev.ua.

За результатами круглого столу було вирішено направити відкритого листа від імені Асоціації правників України із застереженнями щодо неоднозначного тлумачення положень Порядку підвищення кваліфікації.

 

Do you have an interesting idea for an event?

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES