Асоціація правників України та Інститут міжнародної дистрибуції провели спільну конференцію

КИЇВ – 21 жовтня 2010 року. Асоціація правників України (АПУ) та Інститут міжнародної дистрибуції (IDI) провели спільну конференцію «Міжнародні агентські, дистрибуційні та франчайзингові договори: актуальні питання, європейська практика, останні тенденції» у готелі Radisson BLU. Генеральними партнерами конференції виступили юридичні фірми DLA Piper та «Василь Кісіль і Партнери».

Метою конференції стало ознайомлення українських спеціалістів зі специфікою регулювання агентських та франчайзингових договорів у Європі та можливостями їх адаптації до вітчизняних реалій, тенденціями подальшого розвитку таких інститутів,як франчайзинг та посередництво, особливостями вирішення спорів у арбітражі та податковим плануванням операцій. У межах загальних тем розглядалися специфічні питання, з якими доводиться мати справу фахівцям, які займаються супроводом договорів франчайзингу та дистрибуції.

Під час першої сесії генеральний секретар IDI Сільвія Бортолотті розповіла про роботу своєї організації та представила сайт IDI, на якому розміщується величезна кількість корисної інформації у сфері франчайзингу та дистрибуції. Тут юристи можуть знайти примірники договорів, ознайомитися зі звітами по кожній країні, знайти відповіді на багато питань. Доступ до сайту платний, що, однак дає можливість пільгової участі у щорічних конференціях IDI.    

Президент IDI Фабіо Бортолотті розповів про те, як вибрати найкращий варіант організації дистриб’юторської мережі, переваги та недоліки кожної моделі за участі тимчасових посередників, агентів, чи дистриб’юторів.  

Густав Брейтер з Viehböck Breiter Schenk & Nau (Австрія) розповів про укладання міжнародних агентських договорів та основні питання, на які слід звертати увагу під час підготовки договору. У своєму виступі експерт розповідав про модель IDI, вигідну для суб'єкта, якого представляє агент; визначення території і продукції; ексклюзивність та обмеження конкуренції; право на винагороду, торговельні марки,  термін дії та припинення агентського договору. Експерт із Польщі Ольга Штейнерт, Drzewiecki, Tomaszek & Partners,  розповіла про особливості визначення дистриб'ютора як покупця-суб'єкта, який перепродає товар і про правовідносини між покупцем та продавцем: зобов'язаннями по поставці; правилах, які регулюють договори купівлі-продажу; проблеми, пов'язані з умовами оплати тощо.

Про укладення агентських договорів, договорів дистрибуції та франчайзингу з українськими контрагентами і найбільш проблемні питання у відносинах з українськими контрагентами розповіла юрист ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» Анжела Махінова.

Гість з Нідерландів Яап Ван Тілл, Van Till Advocaten, розповів про проблемні питання припинення агентських договорів та договорів дистрибуції. А Марко Хіро з Tigges Rechtsanwältе, Монако – про основні варіанти організації франчайзингової мережі та умови в інтересах франчайзора, з дотриманням норм національного законодавства.

Податкові аспекти ефективної операційної моделі розкрила Світлана Мусієнко, DLA Piper, Київ, а її колега Наталія Пахомовська розповіла про регуляторні аспекти договорів дистрибуції та франчайзингу, зокрема відповідність вимогам антимонопольного законодавства.

Заключна сесія конференції була присвячена судовим питанням та арбітражу. Фабіо та Сільвія Бортолотті розповіли про стратегії вибору права та юрисдикції. А Тетяна Сліпачук з АО «Василь Кісіль і Партнери» - про особливості вибору суду та арбітражних застережень в договорах з українськими контрагентами.

Наступним масштабним заходом Асоціації правників України стане Форум з корпоративного права, який пройде 5 листопада у готелі Hyatt Regency Kiev.

Do you have an interesting idea for an event?