АПУ закликає належно розслідувати напад на суддю Ларису Гольник

КИЇВ — 23 листопада 2017 року. Стало відомо про інцидент, що стався 22 листопада 2017 року, під час якого невідомі особи здійснили напад на суддю Октябрського районного суду м. Полтави Ларису Гольник та її чоловіка, що намагався захистити дружину.

Невідомі особи у масках били їх палицями, чим завдали подружжю фізичних ушкоджень. За фактом інциденту поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України.

Раніше, у 2016 році, суддя заявляла про спроби тиску на неї міським головою через відмову взяти хабар за вирішення справи на користь останнього. За вказаними фактами здійснювалося розслідування.

Андрій Стельмащук, Президент Асоціації правників України, висловив сподівання на оперативне, всебічне, повне та неупереджене розслідування скоєного злочину та зауважив: «Зміна судової системи та відновлення довіри до суду є спільним завданням правової спільноти та держави. Судді, які змінюють систему зсередини, викриваючи її недоліки та не толеруючи протиправні практики, мають відчувати як підтримку суспільства, так і захист держави. Неналежне реагування держави, зокрема, правоохоронної системи на випадки тиску на суддів, загрожує процесу побудови здорової від корупції судової системи.

Напад на суддю Октябрського районного суду міста Полтави Ларису Гольник, яка раніше публічно заявила про тиск на неї та спроби підкупу, потребує негайного розслідування. Відсутність належної реакції зі сторони держави та нереалізація на практиці принципу невідворотності покарання щодо осіб, які організували та вчинили напад на суддю-викривача, свідчитиме про нещирість держави в питанні побудови справді незалежної судової системи.

Асоціація правників України як провідна професійна спільнота наголошує на необхідності належного розслідування цієї справи і вимагає притягнення до відповідальності винних у вчиненні злочину».

Асоціація наголошує, що міжнародні документи і національне законодавство гарантують незалежність і недоторканність судді.

Консультативна рада європейських суддів у Висновку № 1 (2001) щодо стандартів незалежності судової влади та незмінюваності суддів наголошує на тому, що незалежність судів є передумовою верховенства права та основоположною гарантією справедливого суду.

В Основних принципах незалежності судових органів, схвалених резолюціями 40/32 та 40/146 Генеральної Асамблеї ООН від 29 листопада та 13 грудня 1985 р., зазначено, що судові органи вирішують справи без будь-яких обмежень, неправомірного впливу, спонуки, тиску, погроз або втручання, прямого чи непрямого, з будь-якого боку і з будь-яких би то не було причин. Неправомірний або несанкціонований вплив на здійснення правосуддя не допускається.

У вас є цікава ідея заходу?